WOKALNA, INSTRUMENTALNA, WOKALNO-INSTRUMENTALNA!

Po prostu genialna!

ŚRODA 2017Niezwykle „zgrabny” i celowy koncert w założeniu, programie, wykonaniu, promujący polską muzykę ludową i artystyczną.

W środę, tj. 8.11.2017 roku w MOK-u odbył się Koncert Patriotyczny w ramach cyklicznego już wydarzenia w ZPSM Żory – Tygodnia Muzyki Polskiej. PLAKAT NA TMP2017

   W roli głównej wystąpił chór „Diminuendo” PSM I st. poprowadzony przez p. Ewę Adamczyk-Ścibik, któremu towarzyszyli w wybranych pieśniach: na fortepianie – Paweł Gwóźdź z klasy p. Jadwigi Barańskiej, na gitarze – Wojciech Smołka z klasy p. Krzysztofa Kołodzieja, na akordeonie Bartosz Lala z klasy p. Estery Manderla. Z chórem wystąpił na zakończenie zespół smyczkowy PSM I st. pod dyrekcją p. Michała Gajdy. Usłyszeliśmy wybrane pieśni takie jak: Rozszumiały się wierzby płaczące, O mój rozmarynie, Białe róże, Przybyli ułani, Wojenko, wojenko. Występ chóru wzbogacały słowa, POLSKIE SŁOWA, strofy wiersza „Chwała i cześć” Marka Gajowniczka, które recytował Jakub Roszczak.

  Ponadto koncert uświetnili muzyką naszego najwybitniejszego kompozytora – romantyka Fryderyka Chopin uczniowie z klasy p. Jadwigi Barańskiej: Weronika Rduch i Paweł Gwóźdź. A na otwarcie, jak przystało na uroczysty koncert zabrzmiał Polonez W. Krotkiewskiego, który na skrzypcach wykonała Magdalena Dulemba z klasy p. Jakuba Kołodziejczyka, na fortepianie akompaniowała p. Natalia Tomecka.

Podniosły charakter wydarzenia nadały fanfary kwartetu trąbek z klasy p. Michała Pradeli, w składzie: Jakub Chrobok, Igor Greń, Jacek Labus i Paweł Jarzyna.

No i polska nuta, polskie słowa, emocje, wspomnienia…. dały wykonawcom i  odbiorcom chwilę do namysłu i kontemplacji – nad Polską, jej historią, kulturą, muzyką…

Pomysłodawcą koncertu i  koordynatorem była p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

Koncert prowadziła p. Katarzyna Jarzyna.

Zdjęcia – p. Jakub Witek, tekst k.j.

DSC_0125 DSC_0115 DSC_0099 DSC_0061 DSC_0047 DSC_0038 DSC_0033 DSC_0032 DSC_0025 DSC_0023 DSC_0013 DSC_0010

Skip to content