MUZYKA NIE ZNA GRANIC!

25.POL`AND`ROCK FESTIWAL, A MY NA NIM 😀 

KOSTRZYN NAD ODRĄ

1 SIERPNIA – CZWARTEK –  2019 –  MAŁA SCENA –  GODZ. 21.30

 

Muzyka nie zna granic, ani podziałów. W muzyce można łączyć różne – nawet najbardziej odległe style. Pod jednym wszakże warunkiem – że wszyscy muzycy chcą ze sobą wzajemnie współgrać. To chcemy udowodnić… deklarują muzycy.

I udowodnili!!!

Zespół Carrantuohill powstał w 1987 roku i od tego momentu dał ponad 3000 koncertów na całym świecie, z czego wiele na Przystanku Woodstock, jako współtwórca sceny folkowej festiwalu. Formacja ma na koncie 18 wydawnictw muzycznych i Fryderyka za Album Roku „Inis”.

Krzesimir Dębski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych kompozytorów i twórców muzyki filmowej. Odpowiada za kompozycje do takich filmów, jak „Kingsajz”, Deja vu”, „Ogniem i mieczem” czy  „Stara Baśń”.

W przeddzień koncertu, środę, 31.07 w samo południe młodzież spakowała swe instrumenty do autokaru i wyruszyła na przygodę, muzyczną, jakiej jeszcze w historii naszej szkoły NIE BYŁO!

Tu fotograficzny dokument

I relacja

Za nami koncert w Kostrzynie na Poland Rock Festiwal, na którym było dane nam wystąpić z zespołem Carantuohill. Zapewne wywołał w każdym uczestniku wiele pozytywnych emocji. Sympatia, wzajemna empatia i chęć tworzenia muzyki panująca wśród muzyków na pewno dodawała uroku koncertowi. Możliwość wystąpienia w Młodzieżowej Orkiestrze Symfonicznej na tak kultowym wydarzeniu i przed tak liczną publicznością pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Jest to na pewno ogromna radość i nie lada osiągnięcie w szczególności dla początkującego muzyka.

 Patrycja Baron

 

Nad całością muzyczną z naszej symfonicznej strony oraz organizacyjnym porządkiem wśród uczestników wyjazdu czuwał p. Michał Gajda.

Tekst i zdjęcia Żory – Katarzyna Jarzyna,

Zdjęcia z koncertu – Paweł Krupek

Skip to content