3 i 4 grudnia 2018 r. (poniedziałek i wtorek)  w naszej szkole odbyły się regionalne przesłuchania uczniów szkół muzycznych I st. klas klarnetu i saksofonu.
W przesłuchaniach udział wzięło 22 klarnecistów z 21 szkół oraz 30 saksofonistów z 24 szkół muzycznych naszego regionu. Pod czujnym i kompetentnym okiem jury uczniowie prezentowali swoje umiejętności. Poziom przesłuchań był wysoki, o czym świadczą wyniki przesłuchań.

W komisji oceniającej zasiadali:

Przewodniczący dr Przemysław Buczek (klarnet)

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy

Państwowy Zespół Szkół Muzycznych w Bydgoszczy

Członkowie:  – mgr Dorota Żołnacz (klarnet)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie

                        – mgr Agnieszka Jutkiewicz (saksofon)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. we Wrocławiu

Sekretarzem została mgr Sylwia Pradela z naszej szkoły.

Przypomnijmy, że regionalnym przesłuchaniom w roku szkolnym 2018/2019 objęci byli uczniowie szkoły muzycznej I stopnia – kl.VI cyklu 6 letniego, kl. IV cyklu 4 letniego, kl. VI OSM.

W naszej szkole odbywały się przesłuchania klasy Instrumentów dętych drewnianych: klarnetu i saksofonu. Młodzi instrumentaliści mieli do wykonania:

  1. Etiuda o charakterze technicznym.
  2. Program dowolny obejmujący dwa utwory o zróżnicowanym charakterze, dostosowany przez nauczyciela do możliwości ucznia.

Czas trwania programu od 7 do 12 min. Z wyjątkiem etiudy, program należało wykonać z pamięci. Przesłuchania odbywały się w 3 cyklach w następujących godzinach: 1000-1200 1230-1430 i 1530-1730

Uczniowie każdej ze szkół mieli do dyspozycji sale ćwiczeniowe z pianinem oraz możliwość przeprowadzenia próby akustycznej na sali kameralnej. Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek było to możliwe od godz. 9:00 do  10:00 oraz w godzinach przerw objętych harmonogramem przesłuchania.
Sekretariat szkoły czynny był w godz. 8:00 – 18:00, a dodatkowo przez cały dzień funkcjonował bufet szkolny, który dysponował szerokim asortymentem dań i napojów. A nauczyciele naszej szkoły sprawowali opiekę nad przyjeżdżającymi z całego regionu gośćmi i pełnili rolę przewodników po naszej zabytkowej szkole.

W przesłuchaniach wzięli udział także i nasi uczniowie. Po raz pierwszy nie musieli nigdzie wyjeżdżać, tylko zagrali w naszej sali kameralnej. Był to jako pierwszy pierwszego dnia występujący: Jan Budniok z klasy saksofonu p. Łucjana Brzozy, klasa VI C6, 3 rok nauki oraz Faustyna Drzyzga – z klasy saksofonu p. Łucjana Brzozy, klasa IV C4, 4 rok nauki. Uczniom akompaniowała p. Małgorzata Stręk.

Drugiego dnia zaprezentowała się Nikola Rugor z klasy klarnetu p. Sebastiana Sobika, klasa IV C4, 4 rok nauki. Akompaniowała do występu p. Ewa Adamczyk-Ścibik.

Pełną listę osiągnięć w regionalnych i makroregionalnych przesłuchaniach CEA publikujemy w zakładce OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW.

 Koordynatorem przesłuchań był p. Michał Gajda.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili progi naszej szkoły

 i gratulujemy udanych występów!

k.j.

 

 

 

 

 

Skip to content