Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie, po niespełna 3 miesiącach pracy i nauki już zweryfikowali swój poziom gry na instrumentach

i osiągnęli WYSOKIE LOKATY W KONKURSACH MIĘDZYNARODOWYCH

I OGÓLNOPOLSKICH.

 

PODAJEMY DO WIADOMOŚCI, KTO JEST AUTOREM PIERWSZEGO SUKCESU: TO UCZNIOWIE PSM II STOPNIA KLASY PUZONU!!!

SUKCES SOLOWY:

ERYK MENCNER kl. V klasa puzonu p. Andrzeja Piekorza

II MIEJSCE w XI Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, 17-19.11.2016r. Akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka.dyplom 001

 

Ponadto uczeń ten JAKO PIERWSZY PUZONISTA! we wtorek, tj. 15.11.2016 r. grał w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnego fascynującego sezonu pracy Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO (obecna nazwa zespołu znanego dotąd jako Lutoslawski Youth Orchestra).

Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO to największa i jedyna ogólnopolska orkiestra dla uczniów szkół muzycznych II stopnia w Polsce. Co roku podróżuje po Polsce szukając najzdolniejszych młodych muzyków, których łączy ta sama pasja. We współpracy ze słynną Philharmonia Orchestra (Londyn) oraz Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego tworzy zespół, w którym uczniowie w wieku już od 14 roku życia mogą zdobywać nie tylko profesjonalne umiejętności, ale również uczyć się tego, co w życiu najważniejsze: odpowiedzialności, zaufania, kreatywności i pracy w grupie.

 fb_event_cover

 

 

 

PIERWSZE SUKCESY ZESPOŁOWE:

KWARTET PUZONOWY ZPSM II stopnia – ERYK MENCNER, ELŻBIETA WILCZEK, KACPER NOWOK, PATRYK STUDENTProwadzenie zespołu – nauczyciel Andrzej Piekorz

WYRÓŻNIENIE w  Regionalnym Przeglądzie Dętych Zespołów Kameralnych Szkól Muzycznych I i II stopnia w Bytomiu, 21.11. 2016r.

001

 

POLECAMY LISTĘ WSZYSTKICH NAGRODZONYCH UCZNIÓW ZAMIESZCZONĄ W ZAKŁADCE:  Osiągnięcia Uczniów

Osiągnięcia Uczniów

k.j.

Skip to content