BLASZANY KWINTET NA ŚWIĘTO NARODOWE

Świętowanie 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Żorach rozpoczęło złożenie kwiatów na Mogile Powstańców Śląskich. Następnie przedstawiciele władz miasta, policjanci i strażacy, reprezentanci jednostek miejskich, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, harcerze i uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Walczących o Wolną Polskę na Placu Pamięci Narodowej. Zabrzmiał hymn narodowy.

Był też czas na krótki występ naszego kwintetu blaszanego w składzie: Eryk Mencner, Elżbieta Wilczek, Kacper Nowok, Maciej Smołka – puzon, Patryk Student – tuba. Wykonali oni program odpowiedni do uroczystości, a zabrzmiały utwory w opracowaniu prowadzącego zespół p. Andrzeja Piekorza, m.in.: Madrygał – T. Morley,   Chorus – G F. Händel czy Koronovacni Fanfara – J. I. Linek.

572a15d22d39a 572a15abe4896 572a15a67e854

 

 

 

Oficjalne uroczystości zakończyła msza w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Filipa i Jakuba w Żorach.

Patriotycznym akcentem tego dnia była też gra miejska dla dzieci pod nazwą „Gra Śladami Bieli i Czerwieni”. Wydarzenie organizowane przez żorskich harcerzy na płycie rynku.

W przebogatym repertuarze muzyki klasycznej znajdują się utwory, do których będziemy tańczyć, radować się lub płakać, ale także dzięki którym utrzymamy podniosły i wyjątkowy klimat spotkania. Dobrze, że nasza muza zabrzmiała w tym dniu na obchodach narodowego święta! zresztą nie po raz pierwszy  wzbogaciła patriotyczne uroczystości…

Bo muzyka jest dobra na wszystko 😀 !

Tu link jak brzmiała i „wyglądała” 😀

http://tvzory.pl/swieto-narodowe-3-maja-w-zorach

 

k.j.

 

Skip to content