Od wtorku, 30.04.2019 r. w oszklonym przejściu do kawiarenki, które od czasu do czasu zmienia się w szkolną galerię, możemy oglądać piękną wystawę prac plastycznych uczniów kl.1, 2 i 3 cyklu 6-letniego.

Dzieła te pochodzą z koncertu ich autorów, który właśnie w ten wtorek o godz.16.30 odbył się w szkolnej sali kameralnej. Koncert ów nosi nazwę „Obraz i dźwięk” i odbywa się co roku wiosną, kiedy wszystko zaczyna kwitnąć. To, co za oknem sprawia, że człowiek wrażliwy na piękno w sposób jeszcze bardziej wyrazowy pragnie odzwierciedlić to, co słyszy w czasie wykonywania utworu muzycznego na fortepianie. Sięga zatem po kredki lub farby i przelewa muzyczne opowieści na papier. To połączenie dwóch sztuk pozwala dzieciom pełniej się realizować, a nam przynosi dużo radości w odkrywaniu wielu talentów i podziwianiu zdolności i pomysłowości naszych uczniów.

       Dziękuję nauczycielom sekcji fortepianu za przygotowanie uczniów, a rodzicom za pomoc i „podwójne” dopilnowanie swoich pociech.

                   

Tekst i organizacja wydarzenia – p. Barbara Winiarska-Labus          

 

 

 

Skip to content