Trzeci KONCERT, trzy GWIAZDY!

Ostatni koncert otwierający JUBILEUSZ 25-lecia szkoły utrzymany w jazzowej stylistyce zaświadczył, że i w tym rodzaju muzyki szkoła reprezentuje wysoki poziom. Jego podstawą był występ Big bandu ZPSM, który przygotował i poprowadził Michał Pradela. Do udziału w niecodziennym wydarzeniu zaproszono znakomitych gości: Kubę Badacha oraz Michała Barańskiego (naszego absolwenta!) wraz z muzykami –  gitarzystą Andrzejem „Gonzo” Gondkiem oraz perkusistą Łukaszem Żytą. Te 3 październikowe, jubileuszowe koncerty łączyło kilka elementów: otwierająca każde kolejne spotkanie z muzyką – fanfara Jacka Glenca, wysoki poziom wykonawczy, ogromne brawa dla muzyków i …niedosyt wśród słuchaczy, którzy dopominali się za każdym razem bisów.

No bo jak nie domagać się, skoro ze sceny płynie radosna muza, słychać przeboje typu „Myśmy byli sobie pisani”, Bądź moim natchnieniem”, „Summertime”, „Brass Machine” i wiele innych, a muzycy jak czarodzieje tworzą niepisane dźwięki. I big band, który profesjonalnie wspierał na klawiszach Jakub Gwardecki, i Kuba Badach, i Trio z Michałem Barańskim na czele dali popis TAK TO SIĘ GRA i ŚPIEWA 😀 ! Nad każdą frazą czuwał mistrzowsko Michał Pradela, który jak astronom wykazał się nieziemską 🙂 rozwagą, odwagą i pasją! Dorównać Gwiazdom – sprawa niełatwa, a muzycznym – to już prawdziwy kosmos 😀

Koncert komentował na żywo Michał Gajda, współtwórca organizacyjny wydarzenia.

Wszyscy wykonawcy zasłużyli na wielkie owacje bez fine. Fine musiało jednak nastąpić. A my chcielibyśmy PRZEŻYĆ JAZZOWĄ MAGIĘ JESZCZE RAZ!

Przeżyjmy to jeszcze raz..? może za jakiś czas… się uda…

Zapowiadając niespodziankę  ➡  POLECAMY CIERPLIWOŚĆ!

k.j.

Obejrzyj zdjęcia z koncertu!!!

 

 

Skip to content