POLSKI KONGRES FLETOWY

pobrane

   W dniach 07- 09.11.2017r. (wtorek- czwartek) uczniowie naszej szkoły wraz z p. prowadzącą Barbarą Śrubarz uczestniczyli w Polskim Kongresie Fletowym w Łodzi. Rafał Jaworski z kl.VI PSM I st. oraz Alicja Stokłosa z kl. V PSM II st. brali czynny udział w lekcjach z prof. Katarzyną Przybyłą, również w sposób bierny korzystali z lekcji prowadzonych przez innych wybitnych pedagogów i profesorów flecistów.

Poza tym partycypowaliśmy w wykładach, seminariach i koncertach. Ogromna dawka wiedzy w zakresie warsztatu gry na flecie oraz „współczesnego” języka w muzyce fletowej – techniki współczesne, a także historia polskiej flecistyki na przełomie dwóch ostatnich wieków – to korzyści płynące ze świadomego uczestnictwa w kongresie.

Jestem przekonana że był to dla nas bardzo ważny i owocny czas.

  Na łódzkiej Akademii Muzycznej studiują 2 nasze flecistki – Emilia Reske i Marcelina Błasiak oraz skrzypaczka – Martyna Sikora.images (3)

Emilia i Marcelina brały udział w projekcie orkiestry fletowej pod dyrekcją prof. Jorn Eldvin Shau z Norwegii.

Tekst – p. Barbara Śrubarz

 

Szczegóły wydarzenia na stronie

http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/listopad-2017/

k.j.

received_1323405257769399 received_1323405107769414 pobrane orkiestra fletowa AM Lodz IMAG0312 IMAG0309 IMAG0295 IMAG0287 IMAG0281

Skip to content