Spotkanie literackie z cyklu Usiądź w cieniu (S)słowa a odpocznij sobie… odbyło się 14 września 2015r. w ramach IX edycji Festiwalu Twórczości Religijnej „Fide et Amore”. Artystów: poetów, fotografików i muzyków oraz zebraną publiczność gościł Zespół Szkół Społecznych im. Wspólnej Europy w Żorach.

Wieczór przebiegł w prawdziwie artystycznej tonacji. Uczniowie ZSS recytowali swoje wiersze na temat: W krzyżu miłości nauka. Religijne słowo przeplatane było „żywymi” nutami płynącymi z różnych instrumentów. Zabrzmiał fagot – Małgorzata Szafraniec, fortepian – Dawid Przybyło, flet – Amelia Gwardecka, Rafał Jaworski, puzon – Jakub Wilczek, Maciej Siejok, skrzypce – Anna i Dominika Działkowskie oraz TRIO skrzypcowe w składzie: Joanna Reichel, Martyna Sikora, Marta Jarzyna. Uczniom naszej szkoły, też zespołu 🙂 , akompaniowała p. Małgorzata Gwardecka. Po części oficjalnej uczestnicy mogli obejrzeć wystawę fotografików z grupy Indygo z Rybnika. Zdjęcia przedstawiały architekturę sakralną.

Słowo podsumowania i nutę osobistej refleksji przedstawił ks. dr Wiesław Hudek, dyrektor artystyczny festiwalu. Jego wystąpienie połączyło poezję, obraz i dźwięk w jedną absolutną całość.

I TAK TO NUTA MOŻE TOWARZYSZYĆ NIE TYLKO DŹWIĘKOM  🙂 

k.j.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

Skip to content