CAM-3Może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że… nasza szkoła ma zamiar powiększyć się o NOWĄ SALĘ KONCERTOWĄ!

Tego, że profesjonalnego miejsca koncertowego przystosowanego do prezentacji dzieł muzyki klasycznej brak w Żorach, nie trzeba nagłaśniać. Istnieje sala teatralna w MOK-u, filmowa na Scenie na Starówce. Koncertowej nie ma!

Szkoła od wielu lat ma niedosyt akustyczno-przestrzenny organizując koncerty, w których prezentuje najlepsze wykonania kanonu literatury muzycznej, znakomitych wykonawców-wirtuozów i dyrygentów w pomieszczeniach nieposiadających  odpowiednich warunków potrzebnych do tego typu przedsięwzięć.

2 lata temu Dyrekcja ZPSM rozpoczęła zabiegi o rozpoczęcie procedury i pozyskanie funduszy, najpierw na projekt SALI KONCERTOWEJ, w przyszłości na jego realizację.

Na stronie internetowej w zakładce  https://szkolamuzyczna.eu/projekt-budowy-sali-koncertowej/ znajdują się aktualne informacje dotyczące kolejnych działań w tym temacie. Na dzień dzisiejszy zakończył się pierwszy etap realizacji projektu rozbudowy kompleksu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach o salę koncertową.

W łączniku szkoły (droga do bufetu 😀 ) znajdują się na ścianie fotografie przyszłej Sali w różnych ujęciach! Na razie SALA JAK Z OBRAZKA 😀 na obrazku!  Już czekamy na to, aby wygodnie zasiąść w miękkich fotelach i w profesjonalnie zaprojektowanej akustyce wnętrza posłuchać NAJDOSKONALSZEJ MUZYKI, MUZYKI KLASYCZNEJ!

Trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych etapach realizacji! Póki co ZAPRASZAMY NA SPACER PO SZKOLE DO BUFETU 😀 !

A tu prezentujemy OBRAZKI Z WYSTAWY!*

*OBRAZKI Z WYSTAWY- to fortepianowy cykl 10 miniatur Modesta Musorgskiego. Maurice Ravel zinstrumentował go na orkiestrę symfoniczną. Ciekawe, kiedy będziemy mogli usłyszeć w nowej sali ten utwór?

k.j.

DSC_0564 DSC_0562 DSC_0561 DSC_0560 DSC_0559 DSC_0558

Skip to content