Już po raz trzeci mieliśmy okazję stanąć na „dużej scenie”, w sali głównej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.  Było to 16 marca 2019 roku  w sobotni wieczór, a tym koncertem zainaugurowana została kampania ekologiczno-artystyczna „Zielona Wyspa Śląsk”.

Dzięki zaproszeniu grupy CARRANTUOHILL, która jak co roku jest gospodarzem wydarzenia,  Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna złożona w większości z uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, a wspomagana przez uczniów z Gliwic, Jastrzębia Zdroju czy Rybnika akompaniowała zespołowi oraz zaproszonym gościom. A byli to: Lynn Hilary (światowego formatu wokalistka z kręgu tzw. „Celtic Woman”) oraz Bob Bales  (muzyk z najbardziej tradycyjnej części Irlandii – Co. Mayo),  Djamel O’Touil z Francji, Piotr Pańczyk, który przybliżył wszystkim brzmienie liry korbowej, chór sygnalistów myśliwskich Lasów Państwowych, a także wokalistka Anna Buczkowska, współpracująca z zespołem Carrantuohill od kilku lat.

Wśród osób towarzyszących artystom znalazł się kwartet wokalny AF Music w składzie: Justyna Rychlewska, Ewa Szczygieł, Daria Wilmanowicz oraz Andrzej Marciniec. Nad całością od strony muzycznej czuwał Michał Gajda, który jednocześnie zaaranżował utwory na orkiestrę symfoniczną oraz nią dyrygował. Ten rok przyniósł zestaw kolejnych utworów, nigdy wcześniej w tym składzie niewykonywanych. Ułożyły się one w niezwykle bogaty program artystyczny, który bardzo spodobał się publiczności. Pełni nadziei czekamy na następne koncerty, które są już w planach.

Wszystkie „zielone” wydarzenia koordynował z naszej strony  p. MICHAŁ GAJDA!

Tekst – p. Michał Gajda, zdj.- Romek „Kawa” Kabut.

 

 

Skip to content