Pojechaliśmy na koncert – szczęśliwi, że mamy bilety w IMG_0001kieszeniach. A CIĘŻKO BYŁO, CIĘŻKO- zdobycie upragnionego prostokącika 😉 dla grupy graniczyło z cudem! Walczyliśmy o nie już od września! Ale starania opłaciły się! Dziękujemy p. Markowi Barańskiemu za nieodzowną pomoc w tym temacie 😀 !

NO I PRZYSZEDŁ PIĄTKOWY WIECZÓR, 22.01.2016r. – zapełniony młodzieżą (szczęśliwcami 😀 ) autokar przybył na miejsce, na olbrzymi parking, Plac Wojciecha Kilara 1 w Katowicach.232fbae8-444a-4337-a777-eeca211c69be[1]

Zauroczył nas sam budynek, jego wnętrze, przestrzeń, architektoniczne rozwiązania, wystrój itd.  – NOSPR wygląda jak muzyczne centrum światowe.

„Załapaliśmy się” też na pogadankę o utworach wykonywanych na koncercie. Ze znaną sobie swadą Karol Bula opowiadał o „bajkowym” repertuarze dla wszystkich chętnych zebranych w sali kameralnej. Chciałoby się mieć w naszej szkole  taką salę!!!bartekbarczyk.com-8_hp_item[1]

←TO SALA KAMERALNA

↓TU SIEDZIAŁ P. KAROL BULA

SONY DSC

 

Po obejrzeniu wnętrza, wysłuchaniu pogadanki o wykonywanym repertuarze weszliśmy na salę koncertową – I tu szał!  jedni siedzieli pod samym dachem, inni przy piszczałkach organów i oglądali dyrygenta  – ANTONIEGO WITA z przodu (całkiem dzielnie się prezentował 😀 ), pozostali mieli szczęście i siedzieli „jak ludzie” (VIP-y 😀 ).

Program koncertu gwarantował już sukces, a doskonałe wykonanie sprawiło, że wyszliśmy z otwartymi ustami. USZY DAWNO NASTROSZYLIŚMY – WCHODZĄC JUŻ DO TAKIEGO MUZYCZNEGO GIGANTA!

PROGRAM KONCERTU:

Richard Wagner – Uwertura do opery Tannhäuser Mieczysław Karłowicz – Poemat symfoniczny Stanisław i Anna Oświecimowie op. 12 Mikołaj Rimski-Korsakow – Suita symfoniczna Szeherezada op. 35

 

GENERALNIE WSZYSTKO NAM SIĘ PODOBAŁO – brzmienie, solówki, interpretacja! Z przyjemnością rozmawiało się w przestronnym foyer o niuansach interpretacyjnych, frazach muzycznych, naszych emocjach!!!

CO MOŻNA POWIEDZIEĆ o wyjeździe, koncercie, wydarzeniu?

– Z NIEUKRYWANĄ RADOŚCIĄ I BEZ ZBĘDNYCH POCHLEBSTW – POLECAMY !!! BUDYNEK, ORKIESTRĘ, MUZYKĘ!!!

DO  NOSPR-u – ZAWSZE! CHOĆ DO KATOWIC z ŻOR mamy 40 KM!

NARODOWA ORKIESTRA SYMFONICZNA POLSKIEGO RADIA –  

TO BRZMI DUMNIE!

   BO NIE TYLKO WYGLĄDA, ALE  GRA I BRZMI 😀  GODNIE!

k.j.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSCSONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

 

Skip to content