W dniu 20 lutego 2020r. (czwartek)  grupa fagocistów z naszej szkoły (uczniów PSM I i II stopnia) uczestniczyła w Koncercie NOSPR Kameralnie w Katowicach, w którym prezentowane były utwory na fagot i klarnet. Mieliśmy przyjemność wysłuchania Sonaty G-dur C. Saint-Saensa na fagot, Sonaty f-moll J. Brahmsa na klarnet oraz Tria Es-dur L.van Beethovena na klarnet, fagot i fortepian w sali kameralnej stworzonej do tego rodzaju muzyki.

Wykonawcami koncertu byli wirtuozi tych instrumentów, muzycy NOSPR-u: Aleksander Tesarczyk – klarnet, Krzysztof Fiedukiewicz – fagot oraz Dagmara Niedziela – fortepian. Słowo o muzyce i solistach należało do Romana Jochymczyka.

Pani Renacie Taut dziękujemy za czujność koncertową w temacie „Fagot na renomowanych scenach”  i opiekę nad uczniami, rodzicom za transport dzieci do Katowic.

Relacja i zdjęcia – p. Renata Taut

 

 

 

 

Skip to content