Zdalne nauczanie, na które przekierowała nas sytuacja pandemiczna w kolejnym roku szkolnym nie osłabiła naszej inwencji twórczej, działania, praktyk instrumentalnych, determinacji, pasji i RADOŚCI Z MUZYKOWANIA! Oto przykład niezwykle zgranej, ale i ciężkiej pracy całego zespołu. OWOC jednak jest ZNAKOMITY! WARTO POSŁUCHAĆ I ZASMAKOWAĆ SIĘ W SILE MUZYKI!

Kilka słów od pomysłodawcy, kreatora, aranżera, dyrygenta, opiekuna i koordynatora – p. Andrzeja Piekorza, prowadzącego na co dzień Zespół instrumentalny – dęty w PSM I stopniu w Żorach.

Motto objaśniające działania młodych muzyków na przełomie roku:

Prolog

“Nastał nowy rok.

Statki Rebeliantów, grając z ukrytych baz domowych,

odniosły pierwsze zwycięstwo w walce ze złowrogim

Imperium Galaktycznym.

Podczas bitwy, młodzi padawani odnaleźli tajne

plany ostatecznej strategii Imperium – GWIAZDY KIKSÓW,

opancerzonej stacji kosmicznej o sile rażenia zdolnej

zniszczyć całą galaktykę.

Ścigani przez agentów Imperium młodzi padawani walczą z domów,

wypełniając ważne misje, które mogą ocalić ludzkość i

przywrócić wolność galaktyce.

Chcą by ten nowy rok rozświetlił dni oraz napełnił wasze dusze

spokojem i miłością.

Niech moc będzie z wami w tym 2021 roku…”

…Izolacja i brak wspólnych relacji koleżeńskich wskrzesiła ideę powołania grupy dzielnych Padawan. Ich działania jako grupy astronautów pracujących od kilku miesięcy w swych statkach międzyplanetarnych, zaangażowanych w walkę z podstępną i niebezpieczną bronią “Gwiazdy Kiksów”, dają nadzieje na powrót do utraconej normalności. Nasi Padawani, pracujący dla mocy Republiki opierają swe działania na systematycznym pomnażaniu wspólnego dobra nad złem. Starają się przyświecać światłem gwiazdy, która poprzez naprawę świata kiksów, może ocalić ludzkość… Te pracochłonne i zespołowe działania wykonała grupa naszych Padawan. Ich działania pozwoliły też na powstanie tego filmu.

W edycji tej skomplikowanej technicznie misji wzięli udział uczniowie z ZPSM I stopnia w Żorach:

Flet – Magdalena Drzyzga, Inga Molińska, Natalia Buszka, Michał Paszek, Maksymilian Graczek

Obój – Franciszek Wita

Klarnet – Karol Grudnik, Jakub Kowacki, Maurycy Wróbel, Jakub Kudyba Saksofon altowy – Michalina Kuc, Jakub Dzwonkowski, Jordan Krzyżanek, Bartosz Koszyk

Fagot – Tomasz Rumierz, Wiktor Szweda, Leon Wojtas, Dawid Zaborski

Trąbka – Wojciech Karwowski, Dawid Korgól, Konstanty Lizak

Waltornia – Gabriel Manderla, Piotr Gunther, Michał Lipka

Puzon – Paweł Janic, Krzysztof Terebiński, Igor Polus

oraz ich muzyczni przyjaciele z PSM I st. im. I. Paderewskiego w Cieszynie:

Eufonium i Tuba –  Łukasz Brudny

Perkusja – Stanisław Belko – Hajek