logo[1]Nie po raz pierwszy nasi uczniowie grający w różnych zespołach wzbogacają imprezy zorganizowane w miejskich instytucjach. Cieszymy się, że jesteśmy potrzebni, a nasza muzyczna oferta została dostrzeżona i wykorzystywana jest dla szerokiej publiczności – docieramy dzięki temu do odbiorców, którzy w naszych szkolnych progach jeszcze nie gościli.

I tym razem „WYSZLIŚMY DO MIASTA” i towarzyszyliśmy uroczystościom związanym z obchodami 1. rocznicy powstania MUZEUM OGNIA w Żorach (ul. Katowicka 3). Było to w piątek, 04.12.2015r. Do występu przygotowali się uczniowie PSM II st.: –  KWARTET FLETOWY w składzie: Emilia Reske, Agata Szolc, Alicja Tarasek i Roksana Szrubarz, KWARTET SMYCZKOWY:  Joanna Reichel – skrzypce, Martyna Sikora – skrzypce, Marta Jarzyna – skrzypce oraz Weronika Leśny  – wiolonczela oraz SOLISTA  – Wojciech Krusberski – akordeon.

We wnętrzach Muzeum Ognia w „gorącej” atmosferze „zapalili” oni do muzyki zarówno klasycznej, jak i tej lżejszej, nieco rozrywkowej, ale w szlachetnej szacie instrumentalnej. Występ podobał się tym, którzy skupili się na muzyce, a było ciężko, bo atrakcji dla gości Muzeum przygotowało sporo…

***

Nasi uczniowie rozpoczęli także spotkanie promujące KALENDARZ ŻORSKI 2016, które odbyło się 18.12.2015r. w MUZEUM MIEJSKIM – był to DUET: Kamil Owczarek – wiolonczela i Wojciech Krusberski – akordeon. Zaprosił nas organizator tejże imprezy i główny wykonawca owego wydawnictwa p. Jan Delowicz. My także promowaliśmy  – tyle, że naszą szkołę – JUBILATKĘ, o której w owym kalendarzu można przeczytać! Tylko trzeba go mieć – a…. nabyć  można go w Punkcie Informacji Miejskiej w Muzeum Miejskim (ul. Muzealna ½)!

POLECAMY NASZE WYSTĘPY I KALENDARZ ŻORSKI!!!:)

Pamiątkowe zdjęcia z obydwu wydarzeń zawdzięczamy p. Andrzejowi Żabce – dziękujemy!!!

 k.j.

ZAB_2345 ZAB_2341 ZAB_2331 ZAB_2321 ZAB_2302 ZAB_2292 Siedziba%20muzeum_wejscie_FOT_A_FLAGA[1]DSC_0011 DSC_0007 DSC_0002

Skip to content