NAGRODA PREZYDENTA ŻOR 2019!

W miniony piątek (27.09.2019) w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyło się uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Żory w dziedzinach kultury i sportu. Nagrody wraz z gratulacjami wręczyli Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory.
Impreza tuż obok szkoły, a do NAGRODY KULTURY W KATEGORII „TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA” nominowani zostali nasi uczniowie PSM II stopnia: PAWEŁ GWÓŹDŹ, JAN ŁOMOZIK I WERONIKA CWALINA!
Pierwszym akcentem gali było wręczenie wyjątkowego odznaczenia – brązowego medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” – dla Marii Kożuch, kierownik zespołu Wesołe Nutki. Odznaczenie to nadawane jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal wręczył Poseł na Sejm Czesław Sobierajski.
Następnie wręczono Nagrody Kulturalne Prezydenta Miasta Żory. Prestiżowe wyróżnienia przyznawane są tym, którzy mają szczególny wkład w kształtowanie życia kulturalnego i artystycznego w Żorach. Statuetkę za Twórczość Artystyczną otrzymał PAWEŁ GWÓŹDŹ, młody utalentowany pianista i akompaniator, zeszłoroczny absolwent naszej PSM II stopnia!!!
Nagrodę w kategorii Upowszechnianie Kultury otrzymała kierownik kina „Na Starówce” – Jolanta Hrycak. W kategorii Ochrona Kultury nagrodzony został Ludwik Wróbel. Nagroda kulturalna Prezydenta Miasta Żory w kategorii Młodzi Twórcy została natomiast przyznana Kai Skórskiej-Szmigielskiej – trenerce utytułowanych mażoretek Eksplozja.

Kolejną częścią uroczystości było wręczenie przez Waldemara Sochę oraz Piotra Kosztyłę nagród za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.
Wydawałoby się, że ten w tym temacie nie mamy za wiele do powiedzenia, a jednak…
Najlepsi zawodnicy, trenerzy i działacze otrzymali nagrody pieniężne, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Prezydent Miasta nagrodził także naszych reprezentantów, którzy świetnie spisali się podczas zawodów sportowo-obronnych: trenera Łukasza Kusia oraz zawodniczki I LO w Żorach: Julię Han, Weronikę Barczyk – uczennica kl. VI PSM II stopnia (jak widać gra na gitarze nie przeszkadza się rozwijać sportowo! i Weronikę Samol.
Ozdobą gali był występ zespołu SąStąd, którego członkowie pochodzą z Żor; co ciekawe w skład tego 4- osobowego zespołu wchodzą trzej nasi absolwenci: DOMINIKA KIERPIEC- KONTNY, RAFAŁ KIERPIEC oraz NATALIA TOMECKA – obecna nasza pani nauczyciel w klasie fortepianu (nota bene nominowana także do nagrody kulturalnej).

WIELCE I SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

foto: E. Swaczyj-Szmuk UM Żory, p. Iwona Nowicka
tekst – p. K. Jarzyna

 

P.S. Podajemy artystyczny dorobek 18 – letniego Pawła, który kształcił się pianistycznie pod kierunkiem p. Jadwigi Barańskiej. Nie marnował czasu w szkole! Przykład jakich mało!!!

 

Skip to content