zdjecie 2

Nagroda Kulturalna

Prezydenta Miasta Żory

NAGRODA DLA NASZEGO NAUCZYCIELA

 

CO MOŻE BYĆ NAGRODĄ?

– spokojny sen, że zrobiłem wszystko, co w mej mocy, aby uczeń też dał z siebie wszystko

– uśmiech zadowolonego ucznia, któremu coś wyszło, a nie wychodziło…

– „dziękuję za…” od rodzica

– „gratuluję sukcesów uczniów…” od dyrekcji

NAGRODA KULTURALNA PREZYDENTA… ŻOR!

 

Nagroda Prezydenta Miasta Żory za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznawana jest dorocznie osobom, instytucjom, organizacjom i stowarzyszeniom działającym na terenie Żor na rzecz jego mieszkańców w czterech kategoriach.

Żorscy twórcy kultury oraz ci, którzy dbają o jej upowszechnienie i ochronę już po raz drugi spotkali się w Kinie „Na Starówce”, by odebrać Nagrody Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Gala odbyła się 15 czerwca 2016r.

A oto laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Żory za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2016 roku:

  1. „Twórczość artystyczna” – Michał Rycerz
  2. „Upowszechnianie kultury” – Jan Delowicz
  3. „Ochrona kultury” – Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”
  4. „Młodzi twórcy” – Joanna Szymala

 

Uroczystą galę wręczenia nagród uświetnił występ Krzysztofa Kiljańskiego z akompaniamentem Piotra Wrombla. O oprawę  muzyczną i fanfary zadbali uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach – Michał Pietrzak, Rafael Wojaczek, Łukasz Folwarczny i Antonina Kuś – trąbki, w foyer zaś przed uroczystością zagrał nasz kwartet smyczkowy tym razem w składzie: Joanna Reichel – skrzypce, Martyna Sikora – skrzypce, Martyna Reske – skrzypce, Jan Łomozik- wiolonczela.

PANI JOANNIE SZYMALI GRATULUJEMY!!!

Uczniom dziękujemy za kulturalną muzykę…

JAK MUZYKA TO KULTURA 😀 

ZDJĘCIA ZE STRON ŻORSKICH PORTALI (Dariusz Cybul), pomocna w tym temacie była także sama nagrodzona!

 

http://www.zory.pl/aktualnosci/89-aktualnosci-komunikaty/1678-wr%C4%99czono-nagrody-dla-tw%C3%B3rc%C3%B3w-%C5%BCorskiej-kultury-i-kobiet-sukcesu.html

k.j

zdjecie kwartetu 5 zdjecie kwartetu 1

 kulturalna-narcyzy-61 kulturalna-narcyzy-17 kulturalna-narcyzy-16 kulturalna-narcyzy-15 kulturalna-narcyzy-14 kulturalna-narcyzy-13 kulturalna-narcyzy-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content