KONKURS DLA NAJMŁODSZYCH – MUZYKALNE SKRZATY

Dopiero co zapraszaliśmy Państwa na III Wewnątrzszkolny Konkurs Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Gitary MUZYKALNE SKRZATY, a już jest on za nami!

W poniedziałek, 9 marca w Sali Kameralnej naszej szkoły wystąpili najmłodsi uczniowie w/w sekcji biorący udział w Konkursie. Była to już III edycja tej imprezy; jak co roku, uczniowie klas I i II cyklu C-6 oraz klasy I cyklu C-4, wykonali po dwa utwory, z których jeden był obowiązkowym dla wszystkich uczestników z danej klasy.

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, bardzo rzetelnie przygotowali się do swojej prezentacji i byli gromko oklaskiwani przez licznie zgromadzoną publiczność, a także przez oceniającą ich komisję złożoną z pedagogów Sekcji oraz Pana Wicedyrektora Michała Gajdę.

Wystąpiło ogółem 18 uczniów – 12 przedstawicieli klas I oraz 6 z klasy II.

Spośród instrumentalistów z klas pierwszych 4 uczniów uzyskało wyróżnienia, w klasie drugiej liczba wyróżnień wyniosła 3. Niewątpliwą zwyciężczynią konkursu, jednogłośnie uhonorowaną GRAND PRIX, została jedyna występująca w tym dniu altowiolistka, uczennica I klasy C-6, ANNA WISTUBA z klasy altówki p. Soni Mitros. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, a na sam koniec miała miejsce ,,sesja zdjęciowa” dla upamiętnienia tego wspaniałego wydarzenia artystycznego.

Myślę, że MUZYKALNE SKRZATY możemy już powoli zacząć określać mianem tradycyjnego wydarzenia mającego swe miejsce w kalendarzu roku szkolnego naszej szkoły. Jest to niezwykle ważne, że nasi najmłodsi adepci gry na instrumentach już od pierwszego roku nauki mają możliwość zetknięcia się z taką formą występu publicznego, która pozwala im jak najlepiej zaprezentować się w gronie rówieśników, przy ogromnej przychylności tak widowni, jak i oceniających ich jurorów. To najczęściej pierwszy w ich życiu występ w ramach imprezy o nazwie KONKURS i jestem przekonana, że nasi najmłodsi konkursowicze będą miło wspominać to wydarzenie.

A kolejne MUZYKALNE SKRZATY pojawią się na scenie już za rok! 🙂

Tekst – p. Agnieszka Bator-Skowrońska, zdj. p. Jakub Kołodziejczyk.

Skip to content