Już po raz drugi mieliśmy możliwość uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu artystycznym w naszej szkole, a była nim druga edycja wewnątrzszkolnego konkursu Sekcji Instrumentów Smyczkowych dla uczniów klas I i II C6 oraz klasy I C4. Odbył się on 11 marca 2019 r. w Sali Kameralnej naszej szkoły, a wzięło w nim udział 18 uczniów: 13 pierwszoklasistów oraz 5 uczniów klasy II.

Każdy konkursowicz wykonał dwa utwory; jeden z nich był utworem dowolnym, a pozycjami obowiązkowymi – wg regulaminu – były: dla skrzypiec i altówki w grupie I (klasy I C6 i C4) – ,,Piosenka francuska”,  w grupie II (klasa II C6) – ,,Turlaj się, piłeczko”; młodzi wiolonczeliści obowiązkowo mieli do wykonania analogicznie: w grupie I – ,,In the Groove”, a w grupie II – ,,Preludium z Te Deum” (fragment).

Wszyscy wykonawcy okazali się być świetnie przygotowani, z wielkim przejęciem przystąpili do – dla większości – pierwszego w karierze konkursu, wszyscy też zostali nagrodzeni. Najpierw – oczywiście – brawami, a później dyplomami oraz nagrodami, które nie ominęły nikogo.

Na zakończenie konkursu Pani Dyrektor Estera Manderla pogratulowała wszystkim jego uczestnikom i osobiście wręczyła im dyplomy. A były to:

Dyplomy uczestnictwa w konkursie w liczbie 11, 6 Dyplomów z wyróżnieniem oraz Grand Prix, którego laureatką w tym roku została Weronika Piekarczyk (skrzypce) z klasy I C6, uczennica p. Marzeny Branickiej.

Po raz kolejny okazało się, że taka forma zachęty do pracy, jak konkurs dla najmłodszych, jest dla nich niezwykle motywująca i mobilizująca. Dzieci mają możliwość wystąpić wraz ze swoimi rówieśnikami – instrumentalistami z całej sekcji smyczkowej.

Myślę, że Muzykalne Skrzaty, skoro pojawiły się już po raz drugi na scenie Sali Kameralnej naszej szkoły, staną się tradycją i co roku będziemy mogli śledzić pierwsze artystyczne kroki naszych wspaniałych – bez wątpienia MUZYKALNYCH SKRZATÓW!

Tekst – p. Agnieszka Bator-Skowrońska, zdj. p. Jakub Witek

 

 

 

Skip to content