KONCERT ZPSM W RADOSTOWICACH

Niedzielny koncert 13 października 2019 o godz. 18:00 w  Kościele pw. Imienia Maryi w Radostowicach był wspaniałą okazją do zaprezentowania naszego muzycznego dorobku i pokazania tego co najcenniejsze – „Muzyki z duszą”. Uczniowie naszej szkoły w osobach Paweł Gwóźdź, Kamila Kania, Agata Szolc, Roksana Szrubarz, Martyna Gudalewska, Rafał Jaworski, Dawid Przybyło, Antoni Gwardecki, Jan Łomozik i Artur Jaworski,  a także pani Sonia Mitros jako muzyk i konferansjer, zaprezentowali swoje wspaniałe kreacje muzyczne w czasie tego niezwykłego koncertu. Akompaniowała p. Natalia Tomecka.

Zabrzmiała muzyka F.Chopina, I.J.Paderewskiego, W.A.Mozarta, G. Cacciniego, a także J.S. Bacha.

Reakcje publiczności – bezcenne! Wzruszenie, podziw, uznanie, aplauz i gratulacje. Koncert wniósł wielką radość w środowisko mieszkańców Suszca, Radostowic i całego tamtejszego regionu. Dla nas był  możliwością promowania naszej utalentowanej młodzieży i wartości tego, co robią poza swoimi obowiązkami czyli pasji muzykowania i dzielenia się tym z innymi. A oto właśnie misja sztuki!

Koncert w Radostowicach był elementem projektu skierowanego do publiczności w zaawansowanym wieku, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu.  Koordynacją zajęła się  pani Agnieszka Zielonka-Mitura.

Z naszej strony organizacyjną pałeczkę trzymał w ręku p. Michał Gajda, wspomagany przez p. Barbarę Śrubarz, która też przygotowała dla nas tekst, zdj. p. Kornel Śrubarz.

Skip to content