KONCERT TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

  SONY DSC Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, 23 czerwca 2016r. w sali kameralnej, ale także prowadzącym do  niej korytarzu zebrał się tłum osób – rodziców, dziadków, nauczycieli, by podziwiać najmłodszych uczniów naszej szkoły. Prezentowały się dzieci z klasy I, II i III cyklu 6–letniego, przygotowane przez panią Maję Bańczyk. Sala zabrzmiała ich ulubionymi piosenkami, na parkiecie wytańczono poloneza i inne choreografie oraz interpretacje przestrzenno–ruchowe, roznosiło się również brzmienie instrumentów perkusyjnych.

 

W wykonaniu pierwszaków usłyszeliśmy i zobaczyliśmy dwa utwory Roberta Schumanna zatytułowane „Ciuciubabka” oraz „Prośba dziecka”. Uczniowie śpiewali o „Biedroneczce”. Wszystkim zebranym przypomnieli, co to takiego oktawa czysta, a także zafundowali powtórkę z gamy C – dur „na wesoło”. Michasia Talaga z niezwykłym wdziękiem zaśpiewała „Stokrotkę”, czym zaskarbiła sobie serca całej publiczności. Na koniec z wielką przyjemnością cała klasa zatańczyła ulubiony „Taniec cygański”.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Po nich zaprezentowali się już nieco bardziej zaawansowani w nauce – uczniowie klasy II. Obydwie grupy z niemałą gracją wytańczyły Georga Philipa Telemanna: „Rejoussance” oraz „Poloneza”. Zaśpiewały i zagrały na instrumentach perkusyjnych brawurową piosenkę „Tańcowała ryba z rakiem” i liryczną o „Panu Smucińskim i o Panu Śmiechu”.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Jako ostatni zaprezentowali się najstarsi wykonawcy koncertu – uczniowie klasy III. Rozpoczęła solistka – Hania Wierzycka, która w niezwykle dojrzały sposób wykonała na fortepianie i zaśpiewała piosenkę „Say something”. Po niej wszystkie dzieci niemal przewróciły ściany interpretując „Naszą piosenkę”. Na deser uczniowie pokazali, zagrali i zaśpiewali znany wszystkim 4 – głosowy kanon „Panie Janie”. Co ciekawe, do wspólnego śpiewania zaangażowali całą widownię, która brawurowo wyśpiewała wraz z dziećmi tę znaną na całym świecie piosenkę.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

 

 

 

 

 

Zakończenie koncertu to znów piosenka, tym razem zaśpiewana przez wszystkich wykonawców. Oj działo się! Na scenie siedemdziesięciu uczniów naszej szkoły i „Wakacyjna piosenka”.

SONY DSC

Podziw bierze, że przy tak iście „wakacyjnej”, upalnej atmosferze, wszystkie dzieci pokazały się z tak dobrej strony. Prowadząca pani Maja Bańczyk, dziękowała wszystkim rodzicom oraz nauczycielom za pomoc w przygotowaniu koncertu i życzyła swoim podopiecznym „po stokroć zasłużonych wakacji”.SONY DSC

 

Dzieci przygotowała do występów p. Maja Bańczyk, a dla nas relację – Dziękujemy!

 

zdjęcia k.j.

Skip to content