Koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach

Od szóstego dnia grudnia żorski rynek pachniał piernikiem, cynamonem i choinką, a odwiedzający – mieszkańcy miasta i wszyscy, którzy chcieli poczuć smak, magię i atmosferę Świąt  – wybierali na wystawionych straganach oryginalne, nietuzinkowe prezenty świąteczne.

Oprócz straganów organizatorzy wydarzenia, a byli nimi: Miasto Żory oraz Miejski Ośrodek Kultury, zapewnili koncerty, wspólne kolędowanie, karuzelę dla najmłodszych, a wszystko to przy pięknych, świątecznych dekoracjach i ozdobach.

Jarmark odbył się w dniach 6 – 22 grudnia 2018, a nasz udział w postaci wykonanego koncertu kolęd i melodii świątecznych wypełnił sobotnie popołudnie, tj. 08.12.2018r. (16:00-17:00). Wystąpiły 3 formacje muzyczne: Chór Diminuendo z PSM I st. pod dyrekcją p. Ewy Adamczyk- Ścibik, Kwartet blaszany pod kierunkiem p. Tomasza Wójtowicza w składzie: Antoni Gwardecki i Piotr Musiolik – trąbka oraz Agata Porwolik i Bartosz Gabryś – waltornia, a także Sekstet trąbek, który stanowili: Antonina Kuś, Igor Greń, Jacek Labus, Paweł Jarzyna, Bartłomiej Musioł i Antoni Gwardecki – zespół  przygotowany przez p. Michała Pradelę.  

Młodzi artyści wykonali pastorałki, kolędy polskie i amerykańskie oraz utwory muzyki klasycznej. Zarówno muzyka, jak i odpowiedni strój naszych uczniów, ubranych w mikołajkowe i reniferkowe czapeczki, przyciągnęły klientów straganów. I właśnie na tę godzinkę zamiast robić świąteczne zakupy, postanowili  z uwagą wysłuchać młodzieży.

Koncert naszych uczniów został ciepło przyjęty przez docelowo licznie zgromadzoną na żorskim rynku publiczność, pomimo wietrznej i typowo zimowej aury. Prawdopodobnie słuchaczy byłoby jeszcze więcej, ale czego się w końcu spodziewać! Grudzień to raczej zimowa pora roku i koncerty w plenerze są tylko dla prawdziwych melomanów, którym zima niestraszna!

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY… hu, hu, ha!

BRAWO DLA NASZYCH I WSZYSTKICH OBECNYCH NA RYNKU!

Tekst – Katarzyna Jarzyna

Zdj. p. Marek Jarzyna

 

 

 

 

Skip to content