Co? Gdzie? Kiedy?

Cóż za wydarzenie! 16 marca 2018r. czyli w przeddzień obchodów Dnia Świętego Patryka*, patrona Irlandii, mieliśmy przyjemność koncertować z zespołem CARRANTUOHILL i… duetem artystów w osobach Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego, którzy na co dzień są małżeństwem!

Irlandzka muzyka (i nie tylko), swoboda na scenie, dobry humor i miła atmosfera Teatru Ziemi Rybnickiej sprawiły, że wszyscy wykonawcy i słuchacze (taką mamy nadzieję) bawili się świetnie i przyjemnie spędzili ten piątkowy wieczór.

Wśród wykonywanych utworów znalazły się kompozycje grupy Carrantuohill, których orkiestracją zajął się sam maestro Krzesimir Dębski. W szeregach Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, którą przygotował i prowadził Michał Gajda, zasiadali muzycy z Żor, Gliwic, Jastrzębia oraz Rybnika.  Mieliśmy okazję usłyszeć także utwory bez udziału orkiestry, jednakże o wiele większy wydźwięk miały te z towarzyszeniem symfonicznym. Jak to zazwyczaj bywa, Krzesimir Dębski swoim osobistym urokiem sprawił, że atmosfera była nadzwyczajna. Całą uroczystość znakomicie poprowadził dyrektor TZR Michał Wojaczek.

Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej przygody z tak wspaniałymi artystami!

 Tekst – Marta Gajda – ucz. kl. VI PSM II st.

Fot. Roman „Kawa” Kabut

 

*biskup i apostoł Irlandii, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, misjonarz i organizator życia religijnego w Irlandii.

Każdego roku mniej więcej w połowie marca w Irlandii oraz wielu innych europejskich krajach obchodzony jest uroczyście Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Najważniejszym symbolem tego święta jest zielona koniczyna, czyli shamrock, która obok harfy jest symbolem Zielonej Wyspy. Podczas obchodów Dnia Św. Patryka w wielu irlandzkich miastach organizowane są festyny i uliczne pochody, a na ulicach Irlandii dominuje zieleń – kolor nawiązujący do krajobrazu wyspy.

Skip to content