19 września (czwartek) oraz 24 września (wtorek) 2019r. miała miejsce doniosła uroczystość – obchody rocznicy Długoletniego Pożycia Małżeńskiego żorskich par, na której Waldemar Socha (Prezydent Miasta Żor) wręczył Szanownym Jubilatom medale z okazji 50. i 60. rocznicy ślubu, przyznawane przez Prezydenta RP.

Uroczystość odbyła się na terenie Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS. Spotkanie umilił Kwartet smyczkowy PSM II stopnia w składzie: I skrzypce- Zuzanna Michalska, II skrzypce – Marlena Król, altówka – Patrycja Baron, wiolonczela – Julia Wójtowicz, przygotowany przez p. Sonię Mitros.

Imprezie towarzyszyła muzyka dawnych kompozytorów: J. Pachelbela, A. Vivaldiego, G. F. Händla. Na zakończenie kwartet otrzymał miłe upominki – wejściówki na basen i do Muzeum Ognia w Żorach, … za które członkowie zespołu bardzo dziękują 😀 .

 

Tekst – Patrycja Baron, zdj.UM

TU więcej na ten temat:

http://www.zory.pl/aktualnosci/92-aktualnosci-strefa-mieszkanca/3716-%C5%BCorskie-ma%C5%82%C5%BCe%C5%84stwa-%C5%9Bwi%C4%99towa%C5%82y-wyj%C4%85tkowe-jubileusze.html

Z żorskiego portalu czytamy w skrócie:

W Twinpigs Żory seniorzy świętowali wyjątkowe uroczystości. Dziesięciu parom gratulowano 60. rocznicy ślubu. Z kolei 53 pary świętowały 50 lat po ślubie. Jubilaci spędzili miłe chwile w towarzystwie serdecznych gości. Nie zabrakło też gratulacji i wyróżnień oraz występów artystycznych. Jubilatom gratulujemy i życzymy zdrowia!

 

 

 

Skip to content