05 (wtorek ) oraz dodatkowo 06 KWIETNIA  (środa) 2022 r. 

 ZAPRASZAMY żorskie i okoliczne przedszkola oraz szkoły podstawowe do udziału w naszych audycjach umuzykalniających, które w tym roku szkolnym zatytułowane są MUZYCZNE ZOO (45 min). Odbędą się one w Sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Wystąpią uczniowie naszej szkoły i zaprezentują instrumenty muzyczne z wszystkich grup (dęte, strunowe, perkusyjne). Wykonają utwory muzyki klasycznej i filmowej ilustrujące świat zwierząt. Przewidziane są także zagadki dla słuchaczy oraz wspólny śpiew. Następnie zapraszamy na teren naszego zabytkowego budynku, gdzie nauczyciele zapoznają dzieci z budową i brzmieniem instrumentów oraz obiektem szkoły (30  min.).

W ten sposób chcemy wprowadzić dzieci do świata muzyki i instrumentów oraz zachęcić je do nauki i muzykowania.

Z uwagi na duże zainteresowanie naszym wydarzeniem audycje zostaną powtórzone następnego dnia, tj. w środę,  06 kwietnia w tych samych godzinach.

ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA!

Więcej informacji zawartych jest w liście przewodnim.

k.j.

Skip to content