004600_r0_620Czwartkowe (tj.17.03.2016r.) spotkanie naszej młodzieży PSM II stopnia z gościem z Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego prof. dr hab. Iwoną Melson  miało rozwiać wątpliwości w temacie MOJA MUZYCZNA PRZYSZŁOŚĆ.

P. profesor przedstawiła kierunki, na których można podjąć naukę w katowickiej uczelni, opowiedziała o uprawnieniach otrzymanych po ukończeniu studiów, zachęciła do kontynuacji kształcenia muzycznego w naszym środowisku, środowisku śląskim, z którego większość z nas się wywodzi.akademia-muzyczna-katowice_top01

Młodzież zadawała pytania, choć większość przybyłych jeszcze nie potrafiła zdeklarować, który kierunek wybierze. Pewni i zdecydowani byli tylko tegoroczni dyplomanci, reszta miała spore dylematy. I nie trzeba się  temu dziwić – to decyzje w wielu przypadkach na całe życie – zatem takie jedno spotkanie nie przesądza o wyborze przyszłości, ani kierunku lub uczelni.

Dziękujemy p. profesor za „otwarcie” muzycznego okna na przyszłość… z pewnością katowicka uczelnia ma wiele atutów przemawiających „ZA”.

Wybór studiów należy do młodzieży. Dobrze, aby pamiętali o słowach wielkich autorytetów, np.

Franklina Delano Roosevelta:

„Jedynym ograniczeniem w realizacji jutrzejszych marzeń są nasze dzisiejsze wątpliwości”

czy Jana Pawła II:

 „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”

cytaty-sentencje-napisy_7642

WĄTPLIWOŚCI

…..

k.j.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Skip to content