18 i 19 października bieżącego roku zostałem zaproszony na niezwykły koncert do Żelazowej Woli. Wykonawcami koncertów byli laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
W ciągu dwóch dni zagrałem 6 koncertów, wykonując utwory Fryderyka Chopina. Słuchaczami byli turyści zwiedzający dworek kompozytora. Duże zainteresowanie muzyką wykazali goście z Chin i Japonii, którzy po koncertach gratulowali mi występu. Byłem wzruszony i mile zaskoczony. Cieszyłem się z takiego odbioru muzyki przez słuchających gości. Sporą grupę odbiorców stanowili też uczniowie wycieczek szkolnych. Na większości koncertów sala pękała w szwach. Wielu słuchaczy pytało mnie o to, ile czasu spędzam codziennie przy fortepianie. Nie zdradziłem swojej tajemnicy hahaha…☺
Miałem też możliwość zasiąść do fortepianu, pochodzącego z czasów samego Fryderyka Chopina. Był to niezwykły dla mnie czas, duże przeżycie i nowe doświadczenia, tym bardziej, że moja gra nie podlegała ocenie konkursowej. Mogłem bez reszty oddać się muzyce samego mistrza. To wydarzenie na długo zostanie w mojej pamięci.

Paweł Gwóźdź – uczeń IV kl. PSM II stopnia

20161019_143838_tn 20161019_143831_tn

Przypomnijmy –  6 lat temu, właśnie  13 października 2010 roku odwiedziliśmy to muzeum z 50 – osobową wycieczką z naszej szkoły. Wtedy to byliśmy zwiedzającymi to miejsce, podziwialiśmy wnętrza, oglądaliśmy z zewnątrz stojące tam fortepiany. Był z nami także Paweł! I patrzył  na pomnik Fryderyka Chopina, przyglądał się zabytkowym instrumentom, może marzył o tym, by zagrać na nich jak Chopin? Zamieszczamy zdjęcia z wycieczki wyjęte z archiwum – JAK TO BYŁO? WŁAŚNIE TAK!

A DZIŚ  PAWEŁ GWÓŹDŹ JEST LAUREATEM WIELU KONKURSÓW PIANISTYCZNYCH! ODKRYWAJMY TALENTY!!! I zwiedzajmy MUZEA:)  – NIGDY NIE WIADOMO, KIEDY DO NICH POWRÓCIMY:)

Paweł Gwóźdź jest od samego początku uczniem p. Jadwigi Barańskiej. Wielkie Gratulacje!

k.j.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC5202563_tn

Skip to content