O wielkiej gali z okazji 50-lecia Towarzystwa Miłośników Miasta Żory słów kilka…

W środę, 22 lutego o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się jubileusz 50-lecia działalności Towarzystwa Miłośników Miasta Żory.

W trakcie uroczystości głos zabrali: Prezes Maria Pałuchowska, która przedstawiła główne założenia i cele działalności Towarzystwa.

Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie nagrody TMMŻ  „Tryptyk Żorski”. Te prestiżowe nagrody  otrzymali: Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory, Wacław Tomecki – Prezes Banku Spółdzielczego w Żorach oraz Henryk Skupień i Stanisław Pidek – właściciele drukarni Oldprint.

Podczas uroczystości odbyła się promocja jubileuszowego wydania „Informatora TMMŻ” oraz albumu „Żory światłem malowane. Historia miasta na kartach pocztowych z lat 1896-1945”. I co tu możemy znaleźć? FOTOGRAFIĘ NASZEJ  SZKOŁY SPRZED WIELU  LAT WIELU I OBECNIE!!!

 

kasia_03kasia_02

kasia_01Imprezie towarzyszyła wystawa oraz koncert naszych uczniów. Wystąpiło Trio fortepianowe w składzie: Artur Jaworski – skrzypce, Jan Łomozik – wiolonczela oraz Paweł Gwóźdź – fortepian przygotowane przez p. Jadwigę Barańską, które  uświetniło spotkanie. Wykonali Taniec hiszpański oraz Tango – utwory Mirosława Gąsieńca z filmu „Strachy”.

Zdjęcia ze strony Towarzystwa:

 

Jubileuszowa Gala 50-lecia Towarzystwa Miłośników Miasta Żory

Przypomnijmy – Towarzystwo m.in. spopularyzowało herby i insygnia miasta, doprowadziło do powstania hejnału żorskiego, upamiętniło nazwami ulic i osiedli pamięć ludzi zasłużonych dla Żor, zainicjowało oznakowanie tablicami pamiątkowymi miejsc i wydarzeń szczególnie ważnych w historii miasta.

No a w pamiątkowej żorskiej księdze nie zapomniało o nas. A my? – popularyzujemy MUZYKĘ dla ŻOR!

k.j.

foto_270217-30 foto_270217-29 foto_260217-63 foto_260217-62 898811_informacja

Skip to content