– CHCIAŁEM ŁADNIE GRAĆ NA SKRZYPCACH…

HM.. TO TRZEBA PRZYJŚĆ NA WARSZTATY Z P. EWĄ IWAN!

🙂

W poniedziałek, tj. 20 marca 2017r. odbyły się w naszej szkole warsztaty skrzypcowe.  Tym razem gościliśmy w naszej szkole Panią Ewę Iwan, która przez wiele lat uczyła w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki. Jest także autorką popularniej książki z piosenkami na skrzypce dla młodszych uczniów*.

Warsztaty były bardzo ciekawe! Pani prowadząca dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z energią i doskonałym humorem – a to także udzielało się grającym uczniom. Praca dotyczyła rozwoju muzykalności oraz postawy i aparatu gry, tj. układania i ruchów palców, rąk i całego ciała. Robiliśmy wszyscy ciekawe ćwiczenia ruchowe, które w przystępny sposób pomagały zrozumieć i kontrolować poprawne przyzwyczajenia aparatowe. Zajęcia obserwowali uczniowie, rodzice, nauczyciele skrzypiec i altówki naszej szkoły: Michał Kamiński, Jakub Kołodziejczyk, Marcin Hałat, Jakub Witek i Sonia Mitros.

Warsztaty dają uczniom możliwość zaprezentowania i poszerzania swoich umiejętności i dotychczas zdobytej wiedzy, a także są sposobem na wymianę i poszerzanie doświadczeń dla naszych pedagogów. Już czekamy na następne tego typu spotkanie… 🙂

miau…:)

Tekst  – p. Jakub Kołodziejczyk, zdjęcia – p. Jakub Witek, org. – p. Marcin Hałat

* Ewa Iwan  – Ładnie gram na skrzypcach (dla klas I-III).

koci :)komentarz- k.j.

twoHau 9cb244d68eb1cff7043563693024fc1e

DSC_0026_tn DSC_0023_tn DSC_0021_tn DSC_0017_tn DSC_0014_tn DSC_0012_tn DSC_0005_tn DSC_0003_tn

Skip to content