KUBO!, KUBO! BYŁEŚ NASZYM NATCHNIENIEM!

29 października 2015  – TO BYŁ CZWARTEK!!!

II: BABA KOGUTA PRZYNIOSŁA :II

BABA KOGUTA PRZYNIOSŁA TU!

HA! Co to znaczy, wiedzą tylko ci, co odpowiedzieli na zawołanie: KUBA BADACH W NASZEJ SZKOLE! Wieczorową porą (po próbie do piątkowego koncertu) nasz wyśmienity gość przyjął zaproszenie i przestąpił progi naszej szkoły; co więcej, zasiadł przy fortepianie w sali kameralnej i poświęcił nam prawie 2 h!

Czas spędziliśmy w WYJĄTKOWY SPOSÓB! Nasz gość w niezwykle szczery, otwarty i bezpośredni sposób opowiedział nam o początkach swojej kariery, przebiegu niektórych ciekawych koncertów, zapoznał z tajnikami wokalistyki od strony emisji głosu i oddechu. DAŁ NIEZWYKLE CENNE RADY nam wszystkim – uczniom i nauczycielom. NAJWAŻNIEJSZA JEST MUZYKA! – dość oczywiste stwierdzenie w ustach tej rangi muzyka, kompozytora i wokalisty, a także aranżera i producenta muzycznego zabrzmiało JAK WYROCZNIA! Dowiedzieliśmy się także, że ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE – tak jak każdy mówi 😮 . Przywołana została sentencja Alberta Einsteina – POSTARAJ SIĘ BYĆ MISTRZEM W RAMACH SWOICH OGRANICZEŃ! oraz pewnie ku zdziwieniu wielu uczniów padły znamienne słowa: NALEŻY ĆWICZYĆ GAMY!!! W OGÓLE TRZEBA ĆWICZYĆ!!! Jeśli chce się dojść do CZEGOŚ 🙂 . Poza tym zauroczył nas śpiewając i akompaniując  na fortepianie bez żadnego nagłośnienia piosenkę z repertuaru Andrzeja Zauchy „Bądź moim natchnieniem”.

KUBO! Dziękujemy za spotkanie i pozdrawiamy – swoją pozytywną energią zadziałałeś na nas jak „zapalarka”, zainspirowałeś do działania i ĆWICZENIA!

A po spotkaniu nawet ci, którzy nie wybierali się na piątkowy koncert, zmienili zdanie 🙂 , niektórzy nawet otwarli  futerały instrumentów i klapy od fortepianów i zaczęli ćwiczyć… gamy 😀

k.j.

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

Skip to content