Prezentacja nowych książek autorstwa naszego nauczyciela, obecnie prorektora – elekta Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach p. JACKA GLENCA była tematem spotkania zorganizowanego w środę 18.05.2016r. w naszej szkole.

Zebrani zapoznali się z jego nowymi wydawnictwami, które wkrótce trafią do czytelników. A są to „Instrumentoznawstwo z propedeutyką instrumentacji” oraz „Harmonika jazzowa – kluczowa problematyka stylistyczno– estetyczna”. Obydwie pozycje wydane przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Katowicach w tym roku.

SONY DSC SONY DSC

 

 

SONY DSC SONY DSC

 

Mieliśmy okazję wysłuchać komentarza autora o zawartości i wartości książek. Pierwsza z pewnością przyda się muzykom pragnącym wnikliwiej poznać tajniki zaplecza kompozycji, druga dla zainteresowanych muzyką jazzową wyjaśni trudną jej problematykę i nomenklaturę.

SONY DSC SONY DSC

Po spotkaniu oto nasze wnioski:

MĄDRĄ KSIĄŻKĘ POLECAMY! –  KUP OBYDWIE KSIĄŻKI!!! 😀 

k.j.

Skip to content