KRZESIMIR MARCIN DĘBSKI – polski kompozytor, m.in. muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypek jazzowy i dyrygent. Lider zespołu jazzowego String Connection. Studiował kompozycję w poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego.

Ze strony internetowej czytamy:

Data i miejsce urodzenia: 26 października 1953     65 lat, Wałbrzych

Żona: Anna Jurksztowicz

Dzieci: Radzimir Dębski, Tolisław Dębski, Maria Dębska, Dobromiła Dębska

 Właśnie 26 października 2018r. (piątek) i dzień później 27.10 (sobota) odbyły się koncerty jubileuszowe/urodzinowe w Cieszynie i w Bielsku-Białej. Usłyszeć mogliśmy: Szanownego Jubilata KRZESIMIRA DĘBSKIEGO, zespół CARRANTUOHILL wykonujący muzykę irlandzką, wokalistkę Annę Buczkowską oraz Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją p. Michała Gajdy, w skład której wchodzą uczniowie, absolwenci i nauczyciele naszej szkoły, uczniowie i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół z Gliwic, Rybnika i Jastrzębia-Zdroju.

Wykonane zostały utwory skomponowane przez Krzesimira Dębskiego oraz piosenki zespołu „2 plus 1” w „irlandzkim wydaniu”, a jako że był to koncert urodzinowy, zabrzmiało również uroczyste „Sto lat”. Wszystkie utwory były opatrzone zabawnym komentarzem Jubilata, a w wykonaniu „Trojaka jubileuszowego” słuchacze brali czynny udział.

Połączenie muzyki irlandzkiej z „klasycznym” brzmieniem orkiestry symfonicznej, improwizacją Krzesimira Dębskiego grającego na fortepianie i skrzypcach oraz pięknym wokalem Anny Buczkowskiej sprawiło, że wykonane utwory oraz znane nam dobrze piosenki nabrały nowego, wyjątkowego brzmienia, a muzyka ta poruszyła serca zarówno słuchaczy, jak i wykonawców.

Było to dla mnie niezwykłe przeżycie, szczególnie ze względu na to, że były to moje pierwsze koncerty w takim składzie, i mam nadzieję, że nie ostatnie.

Tekst – Hanna Wierzycka – ucz. kl. I PSM II st.

Autorem zdjęć jest Grzegorz Szelejewski

W imieniu słuchaczy – WIELKIE GRATULACJE

 ZA KONCERTOWO-URODZINOWĄ UCZTĘ!!!

k.j.

Skip to content