MAMY MOŻNA DOCENIAĆ ZAWSZE I WSZĘDZIE, BEZ OGRANICZEŃ…

TYM BARDZIEJ,  GDY DZIĘKUJEMY IM ZA WSZYSTKO MUZYKĄ…

W środę, 30 maja 2018r. o godz. 17.30  w sali kameralnej koncertował chór Diminuendo  wraz z solistami ZPSM w Żorach. Solistami byli uczniowie PSM I st.: Antoni Waksmundzki – akordeon (z klasy p. E. Manderla), Alicja Grima – flet (z klasy p. S. Pradela) oraz Faustyna Kempny – fortepian (z klasy p. J. Barańskiej). Chórowi akompaniował uczeń kl. III PSM II st.- Dawid Przybyło (z klasy p. J. Gwardeckiego) oraz moja skromna osoba ( E. Adamczyk-Ścibik).

Pozwoliłam sobie na niekonwencjonalne prowadzenie koncertu – pytania, zgadywanki, itp… kto był to, wie o co chodzi 😀 .

W tym dniu pogoda nie sprzyjała śpiewom i grze na instrumentach (duszno i …przedburzowo), jednak wspaniała publiczność, ich gorące serca i owacje nie dały nam odczuć  tej niedogodnej do koncertowania aury.

Nie obyło się bez bisu i wspólnego zaśpiewania refrenu piosenki ,,W którąkolwiek spojrzeć stronę”. Ostatni w tym roku koncert chóru Diminuendo  uważam za bardzo, bardzo udany 😀 .

Kilka wersów o wydarzeniu napisała p. Ewa Adamczyk-Ścibik- dyrygent chóru, zdj. Marta Jarzyna

 

Skip to content