Tuż przed feriami, 09 stycznia 2020r. zostaliśmy zaproszeni do Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie, aby razem z tamtejszymi uczniami wystąpić na koncercie muzyki wiolonczelowej. Zaprosiła nas p. Marta Nowaczyk-Łapińska,  która jest dyrektorką tej szkoły. Poznała naszych uczniów na konkursie David Popper VIII. International Cello Competition w Varpalocie na Węgrzech, gdzie bardzo dobrze zaprezentowali się wśród innych uczestników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jan Łomozik, Dawid Król oraz Stanisław Ryba. Ponadto w koncercie wystąpili uczniowie Gospodarzy: Hanna Jaworska i Paweł Czarakcziew. W krakowskiej Sali Koncertowej grało się bardzo przyjemnie, chłopcy wypadli znakomicie, dostrzeżono także jazzowe zdolności najmłodszego naszego ucznia Stasia Ryby. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, gratulujemy wszystkim wykonawcom oraz pedagog prowadzącej p. Alicji Naworskiej i p. akompaniator Natalii Tomeckiej.

 

Z pewnością warto zdobywać doświadczenia sceniczne poza szkołą, przygotowuje to ucznia do występów w renomowanych konkursach i koncertach, dla pedagoga niejako sprawdzian nabytych umiejętności podopiecznego.

Program naszych uczniów:

Stanisław Ryba
Kathy and David Blackwell „Spy movie”, „That’s how it goes!”, „On the go”

Dawid Król
A. Vivaldi – Sonata III A dur cz. I i II
A. Arutunian – Impromtu

Jan Łomozik
J. Haydn – Koncert D dur

 

Tekst – p. Natalia Tomecka, p. Alicja Naworska, zdj. p. Joanna Ryba.

 

 

 

Skip to content