Jak co roku, również i tym razem, najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z klasy I, II i III cyklu 6-letniego, zaprosiły swoich najbliższych i całą brać szkolną na koncert, który odbył się w czwartek, 12.04.2018r. Był to koncert, na którym mogliśmy zarówno usłyszeć, jak i zobaczyć muzykę.

         Uczniowie wraz z panią Mają Bańczyk zaprezentowali piosenki, tańce, interpretacje przestrzenno-ruchowe muzyki, zagrali na instrumentach perkusyjnych i bum-bum-rurkach, a także w zespole smyczkowym. Mogliśmy wysłuchać pięknych utworów z różnych epok i w różnych stylach.

         Koncert poprowadziły, a także zatańczyły w jednym z układów ruchowych, uczennice klasy IV –  Kamila Kania oraz Magdalena Smołka.

         Dzieci wystąpiły z właściwą sobie spontanicznością i emocjami sięgającymi zenitu, co z pewnością można było odczuć na widowni. Niewątpliwie w wielkiej mierze przyczyniła się do tego publiczność, która gromkimi owacjami nagradzała małych artystów.

         Na zakończenie pani Maja Bańczyk, która przygotowała i zorganizowała występy, podziękowała wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę, rodzicom uczniów za wielkie zaangażowanie i współpracę, nauczycielom naszej szkoły za pomoc przy realizacji koncertu, a także pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, za możliwość pokazania się tak komfortowych warunkach.

         „Jeszcze raz pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy pomogli w przygotowaniu, a także zrealizowaniu Koncertu Twórczości Dziecięcej 2018.”

 Podziękowania i kwiaty otrzymała również p. Maja Bańczyk, w imieniu rodziców przekazała je p. Ewa Smołka.

                                                                   Tekst – p. Maja Bańczyk

     Zdj. p. Jakub Witek

  

 

 

 

Skip to content