Dnia 7 lutego 2020r. (piątek) w murach naszej szkoły odbył się koncert uczniów klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. i A. Szafranków w Rybniku. Dla młodych skrzypaczek rybnickiej szkoły był to swoisty sprawdzian przed czekającymi je konkursowymi zmaganiami, dla nas słuchaczy możliwość zapoznania się z programem, poziomem i interpretacjami uczniów sąsiedniej szkoły. Przy okazji nastąpiło poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach.

Wystąpiły przed nami: Joanna Biadacz, Barbara Grzenia, Hanna Kotas, Milena Syrek, Amelia Szulik, Magdalena Wala oraz Julia Krótki. Prowadzone są przez pedagogów tamtejszej szkoły: Katarzynę Gaj, Justynę Dzierbicką-Paryl i Adama Mokrusa. Widownia licznie zgromadzona w naszej sali kameralnej wysłuchała zróżnicowanego stylistycznie programu, w którym zawarte zostały utwory będące w kanonie literatury skrzypcowej I st. Zabrzmiały miniatury E. Iwan, G. Bacewicz, E. Jenkinsona  czy E. Mollenhauera, a także koncerty A.Vivaldiego i F. Seitza. Uczniom akompaniowali pianiści: Agnieszka Robok i Artur Hes.

Ujęły nas dopracowane i ciekawe interpretacje, swoboda estradowa i radość z muzykowania, a przede wszystkim z przeżywania muzyki. Współpraca między szkołami zwłaszcza sekcją smyczkową jest przewidziana, by wzajemne poznanie siebie i muzyki przyniosło właściwy rezultat.

Koncert zorganizowała p. Marzena Branicka, która też przygotowała relację oraz zdjęcia.

 

 

 

Skip to content