Czerwcowe dni to czas podsumowań całorocznej pracy z uczniami w postaci występów na przesłuchaniach, egzaminach  promocyjnych i  końcowych. Tym wystąpieniom jednak zawsze towarzyszy ocena prezentacji, którą rozważa i ustala komisja egzaminacyjna.

Chwila, gdzie szersza publiczność może podziwiać najpiękniejsze prezentacje i wykonania nie zawsze nadchodzi.

Dobrze zatem się stało, że w tym roku klasa fortepianu i akordeonu, a konkretnie  p. kierownik sekcji Jadwiga Barańska  zorganizowała koncert najzdolniejszych uczniów. Odbył się on w sali kameralnej 11 czerwca 2019r. (wtorek). Wystąpili uczniowie PSM II stopnia przygotowani przez nauczycieli tej sekcji: Bartłomiej Świtacz – kl. II (p. J. Barańska), Amelia Połeć – kl. II (p. J. Gwardecki), Milena Faruga – kl. IV (p. O. Bąkiewicz), Dawid Przybyło – kl. IV (p. J. Gwardecki), Paulina Chyłek – kl. VI (p. J. Barańska), Weronika Cwalina – kl. VI (p. O. Bąkiewicz), Paweł Gwóźdź – kl. VI (p. J. Barańska), akordeoniści – Patrycja Gałach – kl. II (p. K. Saciłowski) oraz Tymoteusz Rzyczniok – kl. VI (p. E. Manderla).

Publiczność – rodzice, nauczyciele, koledzy, rówieśnicy, młodsi uczniowie, wszyscy mogli podziwiać znakomite przygotowanie i interpretacje dzieł z kanonu pianistycznej literatury wykonane przez uczniów.

Nareszcie sama przyjemność – MUZYKA DLA MUZYKI!

A nie Muzyka z oceną!

Takie wydarzenia należałoby organizować częściej niż raz do roku!

11 czerwca słuchaliśmy najlepszych pianistów i akordeonistów szkoły PSM II st. Wykonawcy zachwycili pięknymi interpretacjami ciekawych utworów literatury fortepianowej i akordeonowej, potwierdzając uzyskane wysokie oceny na egzaminie promocyjnym. Gratulujemy!   – to potwierdzające słowa  pani kierownik sekcji Jadwigi Barańskiej.

 

Tekst – p. Katarzyna Jarzyna

Zdjęcia – p. Jakub Gwardecki

 

 

Skip to content