ZIELONE KONCERTY

TO KOLEJNE SZKOLNE KONCERTOWE PRZEDSIĘWZIĘCIE

 – ŚWIĘTY PATRYK, CARRANTUOHILL  I MY!

 

Dnia 15 marca 2019 r. (piątek) odbył się koncert w Teatrze Ziemi Rybnickiej z okazji dnia św. Patryka. Jak co roku tradycyjnie zaprosił do występów grupę CARRANTUOHILL. Wśród zaproszonych gości znaleźli się czołowi wokaliści sceny irlandzkiej Lynn Hilary oraz Bob Bales. Wystąpił również gościnnie Djamel O’Touil z Francji. Wszystkim od strony muzycznej towarzyszył chórek AF Music oraz orkiestra kameralna/część Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Michała Gajdy, który jednocześnie zaaranżował utwory na tę orkiestrę.

Dodatkowo cały koncert ubogacony był o występ taneczny grupy SALAKE, która od wielu lat specjalizuje się w tańcu irlandzkim. Nie obyło się też bez bisów.

Tekst – p. Michał Gajda – współorganizator wydarzenia, aranżer i dyrygent orkiestry.

Wszyscy z pewnością doznali niezapomnianych wrażeń, które  z przyjemnością będą wspominali. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe tańce irlandzkie, które pozostaną na długo w naszej pamięci.

 Zuzanna Michalska – ucz. kl. IV PSM II st. i czynna uczestniczka wspaniałego koncertu

 

Tu link do strony ze zdjęciami – fot. Piotr Bukartyk/TZR

https://www.rybnik.com.pl/fotogaleria,dzien-sw-patryka-w-tzr-na-scenie-carrantuohill-salake-i-goscie,fot5-1-6092.html

A już następnego dnia w sobotę, 16 marca 2019 godz. 19.00  w SIEDZIBIE NARODOWEJ ORKIESTRY POLSKIEGO RADIA W KATOWICACH odbył się KOLEJNY KONCERT!!! Już po raz 11 została zainaugurowana kampania ekologiczno-artystyczna „ZIELONA WYSPA ŚLĄSK”.

Ale o tym wydarzeniu w kolejnym poście – okienku.

k.j.

Zdjęcia ze strony TZR/fot. Piotr Bukartyk

Prasówka z GAZETY RYBNICKIEJ/MARZEC 2019

 

 

Skip to content