22 stycznia 2019 roku w sali kameralnej odbył się Wieczór kolędowy “Gitara kameralnie”, przygotowany przez uczniów klasy gitary Małgorzaty Świtacz oraz zaproszonych na tę okoliczność instrumentalistów innych specjalności. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły zespoły różnej maści; duety, tria, kwartet. Ogniwem łączącym  każdego z nich była oczywiście gitara.  Mogliśmy podziwiać jej dźwięki  w różnych konfiguracjach: ze śpiewem (Karolina Zieleźnik, Faustyna Krosny), fletem (Alicja Grima, Zofia Wrożyna), skrzypcami (Marta Bogaczyk), a także wiolonczelą (Agnieszka Świtacz). W programie znalazły się kolędy oraz piosenki świąteczne, których nawet nie trzeba było zapowiadać, gdyż każdy świetnie je zna.

      Wszyscy wykonawcy spisali się na medal. Było pięknie, różnorodnie i świątecznie, nie tylko z powodu kolędowania, ale również z okazji przypadających w tych dniach święta Babci i Dziadka. Na widowni można było zauważyć rodziców, a także wzruszone babcie i dziadków podziwiających swoich wnuków.

      Z tego miejsca składam podziękowania za współpracę p. Danucie Dudzik, p. Sylwii Pradeli, p. Aleksandrze Stopie oraz p. Jakubowi Witkowi, którzy  przygotowali swoich uczniów. Dla gitarzystów była to na pewno ważna lekcja gry zespołowej, okazja do dzielenia się radością ze wspólnego muzykowania.

 Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze sposobność uczestniczenia w podobnych wydarzeniach.

                                                            

 p. Małgorzata Świtacz – Organizatorka kameralnego spotkania, autorka tekstu oraz zdjęć.

 

 

Skip to content