TAK, to jak najbardziej możliwe!

Gdzie? u nas w szkole!!!

W sali kameralnej przystrojonej w papierowe gwiazdeczki ręcznie zrobione przez dzieci, przy bogato przystrojonej choince, w blasku ciepłego, nieco przygaszonego światła i słodkich, wiszących cukierkach kuszących łakomczuszków, w spokojnej i życzliwej atmosferze, za to z radosnym, pełnym nadziei sercem… minęło spotkanie kolędowe zorganizowane w ostatni czwartek przed Świętami Bożego Narodzenia, 20.12. 2018r. Z  kolędą na ustach, graną na przeróżnych instrumentach, w soczystej, bogatej harmonii akompaniamentu fortepianowego p. Jakuba Gwardeckiego wszyscy zebrani zatopili się w niepowtarzalny klimat melodii polskich kolęd i pastorałek.

Nie były potrzebne nuty! Raczej teksty drugich, trzecich zwrotek tych cudnych prostych, ale jakże ujmujących melodii. No właśnie, melodie dla nas to nie problem, gorzej z właściwym słowem… przydały się więc specjalnie na tę okazję wydrukowane śpiewniczki kolędowe, które prześpiewane zostały od a do z 😀 .

A pomiędzy wspólnym śpiewem były klasowe niespodzianki. Młodzież II stopnia, której pomysłów nigdy nie brakuje, i na to spotkanie przygotowała muzyczne prezenciki. I tak to na „dzień dobry” „Cichą noc” zaśpiewały dziewczyny z chóru żeńskiego, potem wystąpili uczniowie dyplomowej klasy w aranżacji Pawła Gwoździa „Mary, did you know”, następnie Paweł Dziergas przedstawił gitarową wersję kolędy „Lulajże Jezuniu”, Bartek Świtacz przygotował piosenkę „Lubię zimowe ptaki” rozsławioną przez wykonanie Kuby Badacha. Te nasze uczniowskie gwiazdeczki umiliły spotkanie i połaskotały nasze uszy, ale niezaprzeczalnie Gwiazdą wieczoru okazała się klasa V PSM II stopnia, która wystąpiła dla nas prezentując się w grze na instrumentach. W sumie to nic dziwnego w naszej szkole, tyle, że każdy grał na instrumencie, na którym się NIE UCZY! I tak: pianistka Marta Krymer zagrała na gitarze, gitarzystka Weronika Barczyk na skrzypcach, skrzypek Bartek Misiurek na fortepianie, waltornistka Julia Kulda na flecie, a flecistka Agata Szolc na waltorni! 😀  😀 😀 😀  😀 ten niesamowity zespół sam opracował sobie kolędę i zagrał BEZ NUT! Brawo dla naszych uczniów i dla p. Jakuba Gwardeckiego!

A dla wszystkich zebranych najlepsze życzenia! żeby udawało się, to co do tej pory było zagmatwane, aby smutek obrócił się w radość, złość w pogodę ducha, wojna w pokój, nienawiść w miłość.

 

Na zakończenie spotkania p. Dyrektor Estera Manderla obecna na szkolnym kolędowaniu połamała się symbolicznie opłatkiem z reprezentantami naszej całej społeczności szkolnej – uczniami, rodzicami, nauczycielami, przedstawicielami  administracji i obsługi. Życzenia popłynęły we wszystkie strony!  Z nadzieją na dobry czas świąteczny i noworoczny rozstaliśmy się niosąc pełne serca i uszy kolędowych dźwięków, BEZ NUT!

 Organizatorem spotkania i autorem relacji była p. Katarzyna Jarzyna

Zdj. p. Natalia Tomecka

Skip to content