W Dziennym Domu Pobytu „Senior – Wigor” w Żorach – Roju dla tamtejszych podopiecznych zabrzmiały kolędy dzięki występom naszych uczniów, którzy zawitali do tego nowego ośrodka tuż przed świętami, we wtorek, 18 grudnia 2018r. Koncert kolędowy zagrały siostry Hanna (skrzypce) i Wiktoria (wiolonczela) Wyszogrodzkie, przygotowane przez p. Agnieszkę Bator- Skowrońską oraz duet wiolonczelowy Izabela Poloczek i Agnieszka Świtacz prowadzone przez p. Aleksandrę Stopę.

 Do pięknej prezentacji tych popularnych, acz wielce pożądanych i z przyjemnością słuchanych i śpiewanych w tym okresie bożenarodzeniowym melodii kolędowych doszło dzięki propozycji p. Joanny Par, tamtejszej pracowniczki. Wydarzenie z naszej strony mogło być możliwe dzięki zaangażowaniu i organizacji p. Aleksandry Stopy.

12 tradycyjnych kolęd oraz wiązanka melodii świątecznych w wykonaniu naszych uczennic wywołały niezwykły aplauz oraz spowodowały ochoczy śpiew słuchaczy! Naszych kolędników przyjęto niezwykle serdecznie. Zaproszono ich na wigilijny smakowity poczęstunek, który składał się z barszczu z uszkami oraz rybki z kapustą i grzybami. Był także tradycyjny moment łamania się opłatkiem, składania życzeń i wręczania prezentów – dla nas przygotowano  bukiet lizaków!

Takie spotkania to dobra okazja do podzielenia się muzyką, którą mamy w sercu, a dla schorowanych seniorów do rozgrzania ich samotnych serc!

Na podstawie relacji p. Aleksandry Stopy – k.j.

zdj. p. Aleksandra Stopa

Skip to content