Uroczystymi fanfarami (kwartet trąbek) uczniowie przywitali Dyrekcję, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. To wyjątkowe spotkanie nauczycieli i uczniów PSM II stopnia miało miejsce w sali kameralnej w czwartek, 10.10.2019 r.

Chleb i sól oraz soczki z medalami przygotowane zostały na miłe powitanie gości, jak na polską tradycję przystało. Całe spotkanie odbyło się bowiem w duchu „Kocham cię Polsko/Muzyczno”. Młodzież zaaranżowała piosenkę na wzór oryginalnej z teleturnieju oraz opracowała konkurencje, w których wzięli udział nauczyciele w dwóch rywalizujących grupach. Na czele każdej stanęli pani Dyrektor i pan Wicedyrektor, co oczywiście nikogo nie dziwi 😀 . Były więc: kalambury, pytania na TAK i NIE, zgaduj-zgadula-kim jestem?, czy urodzinowy prezent pełen pytań, który na końcu wybuchnął!:)

 Pozostali nauczyciele kibicowali i podpowiadali też bawiąc się setnie 😀 .

 W kilkuminutowej pauzie między konkurencjami (dla ochłody gorącej atmosfery), niezłomna scenicznie para: Bartek Świtacz – wokal i Paweł Gwóźdź – fortepian przygotowała dla zebranych piosenkę „You`ve got a friend in me (Ty druha we mnie masz!)

II tura zmagań przyniosła zwycięstwo grupie pana Wicedyrektora, ale prezenty przygotowane zostały dla wszystkich grających i nauczycieli!

 Kołacze podane w śląskiej tradycji jak weselne, koniecznie z wierszykiem:

Niech każdy okruch tego kołacza

Nauczycielom wdzięczność oznacza.

Za to, że dobre nam rady dają

I wielkie serce dla nas mają.

  Nasza młodzież ma niekończącą się fantazję!

Razem w grupie stanowią zgrane – do pozazdroszczenia! – Wesołe Ciało Uczniowskie!

Była zatem i niespodzianka w postaci DŻEM SESSION! Przy improwizowanej muzyce fortepian, cajon i harmonijka klawiszowa  (Paweł, Wojtek i Bartek) dziewczyny rozdawały dżemiki truskawo-jagodowe, a na zakończenie wszystkich uczestników spotkania uwieczniono na foto-selfie!

 Całość zamknięto gromkim „Sto lat” i życzeniami Wszystkiego Najlepszego!

Imprezę zaszczyciła nasza była p. Dyrektor Zofia Mańka-Błaszczyk, o której młodzież nie zapomina! Nie była u nas z wizytacją, lecz z radością uczestniczyła w dobrej zabawie, którą jak co roku przygotowują uczniowie PSM II stopnia.

 Pomocną w organizacji był opiekun SU  – Katarzyna Jarzyna, autorka tekstu. Zdjęcia – Karina Kwoka

 Nauczycielu miły,

wszystkiego najlepszego życzymy,

w ten wyjątkowy dzień

wdzięcznością dzielimy się!

Za naukę, cierpliwość, wyrozumiałość, humor, poświęcenie, pasję, za … MUZYKĘ… i SERCE!

Uczniowie PSM II stopnia

 

Skip to content