RECITAL - SZOPA - 7 RECITAL WIOLONCZELOWYSONY DSC
   W dniu 11 kwietnia 2016r. o godz. 17.00 w sali kameralnej naszej szkoły odbył się koncert młodego utalentowanego wiolonczelisty, Szymona Szopy, który jest uczniem PSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Brał on udział w projekcie ,,Europa u bram”, w ubiegłym roku został laureatem I miejsca w Turnieju Wiolonczelowym w Warszawie, a w marcu tego roku zdobył Grand Prix na XVII Festiwalu Młodych Talentów ,,Diamentowa Rybka” im. J. Jeszke w Rybniku.
   W jego wykonaniu usłyszeliśmy N. Paganiniego Wariacje ,,Mojżesz” na temat z opery G. Rossiniego pod tym samym tytułem, II i III część Koncertu C-dur J. Haydna oraz ,,Waldesruhe” (,,Leśna cisza”) A. Dworzaka.
   Program ten wykonany został iście wirtuozowsko. Owacjom nie było końca; nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać znakomitego popisu umiejętności swojego rówieśnika.
   Młodemu artyście na fortepianie towarzyszył p. Sebastian Nawrocki.
Koncert poprowadziła p. Agnieszka Bator – Skowrońska, która przygotowała również relację na naszą stronę! A wydarzenie zorganizowała Sekcja instrumentów smyczkowych i gitary – Dziękujemy!
SONY DSC SONY DSC
SONY DSC

SONY DSC

 

Skip to content