SZKOŁA MUZYCZNA W ŻORACH
1990-2020
30 LAT DZIAŁALNOŚCI

Dziś Świętujemy Jubileusz!

Jak to szybko minęło… mogą POWIEDZIEĆ CI, KTÓRZY Z NASZĄ SZKOŁĄ związani są od początku jej założenia.
Historia długa; wydarzeń, koncertów, projektów mnóstwo; wychowanków jeszcze więcej. WYTRAWNYCH MUZYKÓW, KTÓRZY SWOJE PIERWSZE KROKI STAWIALI W NASZEJ SZKOLE CAŁKIEM SPORA ILOŚĆ!!!

PRZEKAZ NA ŻYWO  Z UROCZYSTEGO KONCERTU
od 18.00 na naszym profilu Facebook 🙂
🎉🎉🎉W I W A T Z P S M 🎉🎉🎉
ZAPRASZAMY!

Ze względu na covidowe obostrzenia  w koncercie mogą uczestniczyć pracownicy szkoły, uczniowie II stopnia oraz zaproszeni goście, natomiast nasze świętowanie bez WAS Drodzy Państwo byłoby niepełne! Dlatego gorąco zapraszamy na streaming od godziny 18 na szkolnym  profilu Facebook.

SKRÓT WYDARZEŃ na przestrzeni 30 – tu lat!

1990 – POWOŁANIE PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ  I STOPNIA W ŻORACH – SIEDZIBA – BUDYNEK NA OS. KS. WŁADYSŁAWA

1997 – POWOŁANIE SAMORZĄDOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA W ŻORACH

1998 – PRZEPROWADZKA DO ZABYTKOWEGO BUDYNKU PRZY UL.DWORCOWEJ 6

2007 – POWOŁANIE ŻORSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ „CAMERATA SARIENSIS”

2012 – OTWARCIE ZMODERNIZOWANEJ I WYREMONTOWANEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ PRZY UL. DWORCOWEJ 6

2014 –  POWSTANIE ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH W ZORACH POWSTAŁEGO Z JEDNOSTEK PSM I STOPNIA i SSM II STOPNIA

2014 – POWOŁANIE STOWARZYSZENIA „TUTTI” przy ZPSM ŻORY

2017 – PROJEKT SALI KONCERTOWEJ PRZY ZPSM ŻORY

Te i inne informacje w Jubileuszowym folderze.