Jak to szybko minęło… mogą POWIEDZIEĆ CI, KTÓRZY Z NASZĄ SZKOŁĄ związani są od początku jej założenia.

Historia długa; wydarzeń, koncertów, projektów mnóstwo; wychowanków  jeszcze więcej.  WYTRAWNYCH MUZYKÓW, KTÓRZY SWOJE PIERWSZE KROKI STAWIALI W NASZEJ SZKOLE CAŁKIEM SPORA ILOŚĆ!!!

O IMPREZACH ZWIĄZANYCH Z JUBILEUSZEM BĘDZIEMY INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO!

INAUGURACJA WYDARZEŃ ZWIĄZANA Z ROKIEM JUBILEUSZOWYM

odbyła się

 we  WTOREK, 08.12. 2020 O GODZINIE 18.00

Był to KONCERT ONLINE NA NASZYM SZKOLNYM FB !!!

 

A OTO RELACJA!

8 grudnia 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się Koncert inaugurujący obchody Jubileuszu 30-lecia Szkoły Muzycznej w Żorach. Wykonawcami koncertu był zespół SĄSTĄD, którego skład tworzą absolwenci naszej szkoły (są właśnie stąd :D):

Dominika Kierpiec-Kontny – wiolonczela

Rafał Kierpiec – kontrabas

Natalia Tomecka – instrumenty klawiszowe

oraz

Bartłomiej Plewka – perkusista z Rybnika, ale sprzyjający żorskiej szkole 🙂 

Koncert poprowadziła Dominika Kierpiec-Kontny, która w niezwykle ciepły sposób wprowadziła słuchaczy w nastrój wspomnień z ,,muzycznej”. Usłyszeliśmy słowa z nutką nostalgii, ale i uznania dla szkoły dającej radość i wolność, dzięki której każdy, kto z jej murów wychodzi, może grać taką muzykę, jaka jego sercu jest najbliższa.

Zespół wykonuje autorską muzykę z gatunku avant pop, gdzie łączą się elementy jazzu, muzyki klasycznej, a także polskiej piosenki z lat 60-tych.

W czasie koncertu mogliśmy usłyszeć utwory tak nastrojowe, jak i pełne ekspresji, przeplatane refleksjami na temat Jubilatki – Szkoły. Na czas trwania koncertu daliśmy się zaczarować stworzonemu przez zespół klimatowi… Do pełni przeżycia zabrakło tylko owacji… ten brak daje się odczuć we wszystkich projektach streamingowych. Jak zapewnił jednak zespół w jednej z zaprezentowanych piosenek – ,,to dzieje się naprawdę”!

Tak, tak, koncert on-line, ale jednak rejestrowany i prezentowany na żywo, dał nam namiastkę tego, za czym w tym trudnym czasie bardzo tęsknimy: uczestnictwa w żywym przekazie.

Dziękujemy pięknie za ten magiczny wieczór – wykonawcom, a także wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu: Urzędowi Miasta Żory oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Żorach; to dzięki ich wsparciu oraz współorganizacji mogliśmy wziąć w nim udział.

Był pierwszy koncert w ramach obchodów Jubileuszu 30-lecia Szkoły Muzycznej w Żorach. Na kolejne imprezy z nim związane już teraz serdecznie zapraszamy, a będziemy o nich informować na bieżąco.

Tekst – Agnieszka Bator-Skowrońska
Zdjęcia – Krystian Barański

KILKA SŁÓW O ZESPOLE SĄSTĄD

Z ich strony internetowej czytamy:

Co gramy?

SĄSTĄD wykonuje autorską muzykę z gatunku avant pop,
gdzie w formie piosenki pojawiają się elementy eksperymentalne, zaczerpnięte z jazzu, muzyki klasycznej,
czy polskiej piosenki lat 60′.

Soczysty dźwięk wiolonczeli i mięsiste brzmienie kontrabasu, w sosie elektronicznych i pianistycznych dodatków, połączone niebanalnym rytmem – oto muzyczne „danie”, które chcemy zaproponować słuchaczom.

Słowo jest dla nas ogromną inspiracją w tworzeniu piosenek
i w naszych tekstach pragniemy oddawać piękno
i specyfikę języka polskiego.

 k.j.

Skip to content