Od ponad pół roku wyczekiwany KONCERT W SIEDZIBIE NARODOWEJ ORKIESTRY POLSKIEGO RADIA W KATOWICACH nareszcie SIĘ SPEŁNIŁ!!!

Dziś WIELKI MOMENT – W PIERWSZY DZIEŃ JESIENI – 23 WRZEŚNIA 2020 (ZAMIAST WIOSNY) NASI UCZNIOWIE WYSTĄPIĄ W  SALI KONCERTOWEJ  O NIEZWYKŁYCH WALORACH AKUSTYCZNYCH, MIESZCZĄCĄ  1800 SŁUCHACZY!

ZESPÓŁ CARRANTUOHILL zaprosił nas do współpracy, a efektem tego jest dzisiejszy koncert  – PODWÓJNY  (o godz. 17.30 i 20.30)  w siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach.

To Koncert inaugurujący XII edycję kampanii ekologiczno-artystycznej „Zielona Wyspa Śląsk”. Miał odbyć się 15 marca 2020 roku.   Gospodarz koncertu – zespół CARRANTUOHILL – zaprezentuje kolejną odsłonę celtyckiego grania, ale w zupełnie nowym programie. Wraz z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną ( w której to właśnie zasiadają także i nasi uczniowie !) pod batutą Maestro MICHAŁA GAJDY oraz wspaniałymi solistami, zostaną przedstawione całkowicie nowe, folkowe, aranżacje najbardziej znanych przebojów z lat 70-tych i 80-tych. Oczywiście nie zabraknie też ulubionych przez publiczność tradycyjnych irlandzkich „jig’s” i dynamicznych „reel’s”. Wszystko wskazuje na to, że kolejna „Zielona Wyspa Śląsk” zabrzmi znów niezwykle „zielono”…

W czasach pandemii takie wydarzenie jest na wagę złota!

Uczniom, muzykom na scenie życzymy POWODZENIA!

NIECH MUZYKA WRESZCIE GRA W TAK PIĘKNEJ SALI !!! NA ŻYWO!!!

k.j.

 

 

Skip to content