TADEUSZ SZNUK w naszej szkole!  😀 

Wtorek, 16 października 2018 w naszej szkole upłynął po znakiem obchodów DEN.

Uczniowie PSM II st. zaprosili nauczycieli, a także pracowników administracji i obsługi na coroczne spotkanie, które przebiegło i tym razem w wesołej atmosferze. W tym roku bawiliśmy się wspólnie pod hasłem „1 z 10”, teleturnieju edukacyjnym, który emitowany jest od ponad 20 lat na antenie TVP2.

Prowadzący spotkanie: Paulina Chyłek i Tymoteusz Rzyczniok,  w imieniu całej młodzieży przywitali zebranych i zaprosili do muzycznych występów. Na wstępie wszedł „poczet sztandarowy”,  dla naszej szkoły jak najbardziej typowy. Znani jesteśmy bowiem z organizowania i promowania muzyki ludowej.

Zgrane chłopaki z kl. II PSM II st. wystrojeni w stroje beskidzkie wnieśli trombitę, a jej właściciel Igor Greń odegrał muzyczny sygnał rozpoczynający spotkanie (Pan Józef Broda byłby chyba zadowolony, że nauka nie poszła w las tylko do naszej sali kameralnej 😀 )

Następnie przeszliśmy do „klasyki”, a właściwie baroku. „Zacznij od Bacha”  – zabrzmiała piosenka z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, wykonali ją Bartłomiej Świtacz  – wokal i Paweł Gwóźdź  – fortepian.

Po czym na scenie pojawił się główny prowadzący teleturniej, wielce lubiany Tadeusz Sznuk, w którego rolę wcielił się Bartek Świtacz.

Po zapełnieniu dziesięciu stanowisk przez nauczycieli przyszedł czas na pytania i odpowiedzi. Nauczyciele jednak nie mieli się o co bać. Po pierwsze odpowiadali przy stanowiskach w parach, a poza tym większość pytań dotyczyła WOS –u – czyli wiedzy o szkole! Przygotowane były m.in. pytania typu: gdzie znajduje się w szkole kanapa, ile miejsc parkingowych jest na przylegających wokół szkoły parkingach, ile jest toalet dla kobiet 😀 . Były też pytania z kategorii: Historia muzyki (np. jak nazywały się dzieci J.S. Bacha), Kształcenie słuchu (np. podaj a1) czy Literatury muzycznej. Rozpoznawanie utworów po podanej frazie zagranej na żywo przez prezentatora– Pawła Gwoździa cieszyło się powodzeniem i w większości przypadków  padły prawidłowe odpowiedzi.

Dwa etapy teleturnieju przeszły w wesołej atmosferze, pomimo, że nie wszystkie odpowiedzi podawane przez pary nauczycielskie były poprawne.

Jednakże o to w grze chodzi – do finału dochodzi tylko 3 uczestników!

Przed finałem zabrzmiała jeszcze piosenka również z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego (okazało się, że go bardzo lubimy!). Aleksandra Świtacz i Bartłomiej Świtacz wspólnie wykonali „ Z Tobą chcę oglądać świat”, przy akompaniamencie fortepianowym Pawła Gwoździa.

No i nadszedł finał, w którym ostatecznie zwyciężyła para nauczycieli: p. Sonia Mitros i p. Jakub Gwardecki.

Otrzymali oni nagrodę w postaci WYŚMIENITEGO CZEKU – ZESTAWU OBIADOWEGO  do naszego bufetu!!!

Wiadomo powszechnie, że muzycy nigdy nie mają czasu porządnie zjeść!

Zabawę zakończyły życzenia dla nauczycieli oraz gromko odśpiewane „Sto lat” przez zebraną młodzież. Zostały także wręczone prezenty, czeki do bufetu i symboliczne czerwone róże.

Spotkanie bardzo sympatyczne i mało przypominające „sztywne” akademie.

Ale to cecha atmosfery naszej szkoły. Pewnie i pani Wizytator Ewelina Wilburg-Marzec dziwiła się, jak to możliwe. Mamy nadzieję, że spędziła miłe chwile w naszej szkole. Pomimo, że została wybrana do pierwszego stanowiska wraz z naszą panią Dyrektor Esterą Manderlą i losowo była wybierana do odpowiedzi.

Na zakończenie wystąpiła p. Ewa Smołka, która w imieniu Rady Rodziców podziękowała wszystkim nauczycielom i życzyła wielu radości i sukcesów z pracy pedagogicznej. Na ręce Pani Dyrektor zostały wręczone kwiaty i prezenty.

Słowo do zebranych skierowała pani Wizytator i pani Dyrektor.

Pomocną w organizacji spotkania była p. Katarzyna Jarzyna, opiekun Samorządu Uczniowskiego, którą młodzież obdarowała koszem jarzynek i specjalnie wymyślonym wierszem.

DROGI NAUCZYCIELU! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA CAŁY KOLEJNY ROK PRACY I NAUKI W SZKOLE!

zdjęcia i opis – k.j.

Skip to content