ZACHĘCAMY DO PRZECZYTANIA  PRZEBIEGU ŁOWÓW 😀 

W dniach od 11-13 stycznia 2019r. w Wadowicach odbywał się kolejny, już III Ogólnopolski Festiwal Fagotowy. Uczniowie naszej szkoły brali również udział w tym wydarzeniu. Cieszymy się bardzo z ich sukcesów – TOMARZ RUMIERZ z kl. I C4 w swoim debiucie konkursowym zdobył Srebrny Fagot, JACEK KRYMER – kl. I PSM II stopnia, powtórzył sukces sprzed roku również zdobywając Srebrny Fagot, ale już w starszej kategorii wiekowej, więc należą mu się szczególne brawa ponieważ w tej kategorii był jednym z młodszych uczestników.

LEON WOJTAS z klasy III C6 zdobył ZŁOTY FAGOT- BRAWO!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszym uczniom akompaniowały p. Ewa Adamczyk-Ścibik – uczniom PSM I st. – Leonowi i Tomkowi oraz p. Małgorzata Stręk – uczniowi PSM II st. – Jackowi Krymerowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

W przerwach między przesłuchaniami konkursowymi był czas na odwiedzenie wadowickiego rynku oraz degustację papieskich kremówek. Znaleźliśmy również chwilę na grę na fagotach z najwyższej półki, ponieważ Festiwalowi towarzyszyła wystawa instrumentów i akcesoriów fagotowych.

 Wieczorami uczestniczyliśmy w koncertach. W pierwszym dniu Festiwalu Orkiestra Symfoniczna PSM w Wadowicach zagrała wraz z znakomitymi fagocistami – Szymonem Michalikiem i Marcinem Orlińskim – zdobywcami wielu prestiżowych nagród na konkursach muzycznych w kraju i za granicą. Orkiestra PSM zagrała także utwory muzyki filmowej – temat z Filmu „Misja”, muzyk€ do filmu „Gladiator” i „Jak wytresować smoka”, a całość była okraszona pokazem multimedialnym. W drugim dniu Festiwalu soliści Szymon Michalik i Marcin Orliński zagrali utwory kameralne z towarzyszeniem fortepianu, a później wraz z współprzewodniczącym Jury Festiwalu Arturem Kasperkiem oraz z Cezarym Rembiszem fagocistą NOSPR wystąpili w kwartecie fagotowym.

 Ostatni dzień to pora na warsztaty. Nasi uczniowie mieli lekcje mistrzowskie z Krzysztofem Fiedukiewiczem, fagocistą-solistą NOSPR i wykładowcą AM w Katowicach Arturem Kasperkiem – fagocistą Opery Narodowej i wykładowcą na UMFC w Warszawie oraz z Jaroslavem Kubitą – fagocistą Filharmonii Czeskiej w Pradze oraz wykładowcą AM w Brnie. Czas spędzony na Festiwalu był obfitujący w wydarzenia, ale sukcesy naszych uczniów i ich lekcje na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Opiekunem zdobywców ZŁOTA I SREBRA była prowadząca uczniów P. RENATA TAUT. Przygotowała dla nas relację i pamiątkowe zdjęcia – dziękujemy i WIELCE GRATULUJEMY!

k.j.

 

Skip to content