568e0a18ed25052 osoby czyli uczniowie PSM I st. zrzeszeni w chórze „Diminuendo” prowadzonym przez p. EWĘ ADAMCZYK – ŚCIBIK wyśpiewali III MIEJSCE na konkursie kolęd – XXV Ogólnopolskim Konkursie Tyskie Spotkania Kolędowe.

W sobotę, 09.01.2016r. pełny autokar śpiewających dzieci przyjechał do tyskiej szkoły muzycznej, gdzie po chwili próby, wystąpił na scenie przed JURY. Wykonał 3 kolędy i pastorałki: Gdy śliczna Panna- opr. M. Ł Mazur, Dzisiaj w Betlejem- opr. M. Ł. Mazur i Na Boże Narodzenie- opr. Br. Rutkowski.

Ale to nie koniec atrakcji i emocji – podczas konkursu wspólnie z kameralnym chórem Laus Deo nasza najliczniejsza gromadka zaśpiewała kolędę Wśród nocnej ciszy, a połączonymi zespołami dyrygowali: dr Henryk Jan Botor – polski kompozytor i organista, członek Związku Kompozytorów Polskich oraz członek Jury, a także dyrygentka chóru Laus Deo – Joanna Wypich. Chór podwójnie sprawdzony: zarówno w brzmieniu – wykonawstwie, jak i w elastyczności prowadzenia.

Przypomnijmy jeszcze, że w zmaganiach konkursowych wzięło udział 16 chórów z całej Polski ocenianych w kategoriach: I – chóry powyżej 21 osób, II – chóry kameralne do 21 osób, III – chóry pozostałe – szkolne, akademickie, ludowe – te najliczniej reprezentowane.

SONY DSCIII MIEJSCE – TO PIĘKNY PREZENT ZA OGROMNY WYSIŁEK! wysiłek edukacyjno – wychowawczy PANI DYRYGENT, mobilizację dzieci, trud organizacyjny – prawie 50 strojów przygotowały do występu nasze panie z obsługi.

Dziękujemy za opiekę i wsparcie osobom, które towarzyszyły nam w wyprawie po III miejsce: p. K. Jarzynie, mamom Hani Kaźmierczak i Michała Urbańczyka oraz babci Zuzi Lewandowskiej.

Myliłby się ten, kto myślałby, że w powrotnej drodze w autobusie była cisza; że dzieci wyśpiewały, co umiały. Słychać było …. kolędy w 3 – głosie:)!

BO KOLĘDOWAĆ CHCEMY I JAK WIDAĆ/SŁYCHAĆ UMIEMY 😀 😀 😀

A kolędowania to jeszcze nie koniec… 😀

k.j.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content