KOCHAM  CIĘ MUZYCZNO! – to zadeklarowali uczniowie szkoły II stopnia na uroczystości, którą przygotowali z okazji Dnia Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym, październiku 2019r.  Na spotkaniu z nauczycielami szczerze i  radośnie odśpiewali melodię z teleturnieju “Kocham Cię Polsko” podkładając własny, dostosowany do naszej przestrzeni i czasu tekst.

Spodobał się także nauczycielom, którzy poświęcają swój czas (wieeeele godzin), energię, zdolności i wiedzę, dzieląc się nią z uczniami i współpracownikami. I wielu z nich podpisałoby się pod tym hasłem, nie mówiąc o radosnym odśpiewaniu 😀 

No i przyszedł moment, aby zrobić to wspólnie!

W czasach pandemii koronawirusa, kiedy to wszyscy spędzaliśmy czas w domu, każdy osobno, tęskniąc jednocześnie za szkołą, atmosferą, koleżankami i kolegami, Pani Dyrektor podała wspaniały pomysł zjednoczenia całej społeczności szkolnej w artystycznym projekcie – WIDEOKLIPIE „KOCHAM CIĘ MUZYCZNO!”.

Wzięli w nim udział uczniowie I stopnia, autorzy tekstu i pomysłu – uczniowie II stopnia, nasi absolwenci (studenci Akademii Muzycznych w Polsce), przyjaciele szkoły (ratujący nas czasem z opresji kadrowych) i nauczyciele. Wszystko pod patronatem pani Dyrektor Estery Manderli!

I poszła w cyfrowy świat NASZA „FIRMÓWKA” ZPSM ŻORY –  idea radosnego muzykowania na najlepszym poziomie! JAK HYMN!

Dziś oglądajmy i podziwiajmy, przyjdzie czas, że wspólnie zaśpiewamy na uroczystościach szkolnych – Marzenie! 1 września 2020!

Dziękując Wszystkim  – Pomysłodawczyni, uczestnikom, rodzicom, nauczycielom, koordynatorom – p. Natalii Tomeckiej i p. Katarzynie Jarzynie oraz panu montażyście – POLECAMY WIDEOKLIP!!! I NASZĄ SZKOŁĘ!

KOCHAM CIĘ MUZYCZNO!!!

P.S. Chcesz poznać wykonawców z imienia i nazwiska? – zatrzymaj ostatni kadr.

k.j.

Oto tekst:

Za dwa dziedzińce, za Pana wice
Za bufet, Olimp i za piwnice
Za chór, orkiestrę, zeszyt nutowy
I za nasz szkolny big band cudowny
Za to, że dzisiaj wciąż mnie zachwycasz
Jak nie instrument,  no to teoria
Za to, że zawsze siedzimy do nocy
Ja tak po prostu kocham cię!

Ref. Kocham Cię, Kocham Cię
Kocham Cię Muzyczno x2

Za kameralną i  za koncerty,
Panią Esterkę, szkolne problemy,
Zawsze pomocne Panie z portierni
I naszych świetnych nauczycieli
Za obce dźwięki i za przewroty
Za mój instrument dający mi mocy
Za to, że zawsze chce mi się wracać
Ja tak po prostu kocham cię!

Ref. Kocham Cię, Kocham Cię
Kocham Cię Muzyczno x2

Za atmosferę, wspaniałych ludzi
Za to, że nigdy mi się nie nudzi
Za zdalne lekcje, videochatu
Za ściąganie w domu bez tarapatów
Za to, że siedząc cały dzień w domu
Mam już co robić, nie wadząc nikomu
Za to, że tęsknię i chcę już tam wrócić
Ja tak po prostu kocham Cię

Ref. Kocham Cię, Kocham Cię
Kocham Cię Muzyczno x2

Skip to content